07.07.2017 MERKEZ PARTİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ…

23 Mayıs 2018

Sevgili Arkadaşlarım,

Bu gün 07.07.2017 Cuma;partimizin kuruluşunun 3.yıl dönümünü kutluyor,ülkemize,milletimize ve Merkez Parti ailesine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Sizlerden yapacağınızdan emin olduğum bazı isteklerim var: öncelikle ülkemizi içine düşürüldüğü içler acısı durumdan kurtaracak olan Parti programımızı,hedef ve amaçlarımızı milletimize anlatınız.Hiçbir hizmet kademesinde ayrımcılığa asla yönelmeyiniz. Kardeşlik ve birliktelik ruhunu zedeleyebilecek hiç bir davranış içinde bulunmayınız.Geleneklerimize,hukuka ve tüzüğümüze uygun düşmeyen,Partimize yakışmayacak tutum ve davranışlardan uzak durunuz.

Merkez Parti Teşkilatları olarak uğraşımız ve amacımız;MERKEZ PARTİ misyon,vizyon ve hedeflerini idrak etmek,kimliğine sahip çıkmak,yüreğinde inanç,vatan ve millet sorumluluğunu hissederek bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek olmalıdır.

Partimizin ülkemizin içine düşürüldüğü sıkıntılı durumdan çıkartacak başarılara imza atabilmesi için,mensuplarımıza birlikte tüm teşkilatlarımız olarak samimi,uyum ve işbirliği içerisinde olmalıyız.

Sevgili arkadaşlarım,bizler herhangi bir zümrenin veya herhangi bir sınıfın siyasetini yapmıyoruz.

Ülkemizin,milletimizin Birliği ve dirliği için siyaset yapıyoruz;biz bir aileyiz,aile sevgi ve saygınlığı içinde siyaset yapmalıyız.

” ÖNCE İNSAN ” ve ” BEN ve ÖTEKİ BİTECEK BİZ OLACAK ” diyor; bu sorumluluğun Gereği olan özveriden kaçınmayacağına inandığım tüm yol arkadaşlarımı candan selamlıyor,çalışmalarınızda başarılar diliyor,her birinizi sevgiyle,muhabbetle kucaklıyorum.

Prof.Dr.Abdurrahim KARSLI
Merkez Parti Genel Başkanı