Karslı: Çalışan, zamlı maaşları almadan fiyatlar arttı; kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar

6 Ocak 2023

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, çalışanların zamlı maaşlarını almadan fiyatlara zam eklendiğini belirterek, “Bunun adı kaşıkla verip kepçeyle almaktadır. Türkiye bu yönetim anlayışından kurtulmadıkça sorunlardan da kurtulamaz” dedi.

 

Karslı, Kürsü TV yayınında şu ifadelere yer verdi:

“Fiyatlar her gün artmaktadır. Enflasyonun yüksek olduğu bir ülkede bu durum kaçınılmazdır. Çalışanlar bu ayın sonunda alacakları zamlı maaşın artısını kaybedecek gibi gözüküyor. Memurlara önce yüzde 25 verdiler, alkışlattılar. Baktılar ki kimse orandan memnun değil daha sonra zammı yüzde 30 yaptılar. Bu iş genel idarenin de ne kadar komik olduğunu gösteriyor. Akşam yüzde 25 ertesi gün 30. Bu demektir ki Türkiye’nin kaderi bir tek kişinin iki dudağı arasındadır. Hesap yok, inceleme yok, ölçü yok. Ne dendiyse o, ona göre devam ediyor. Hem açıklanan zam oranı hem de yüksek enflasyon sonucu daha zamlı maaşlar alınmadan fiyatlardaki artışlar bu işin iç açıcı olmadığını ve ekonomik hayatta yenilik getirmeyeceğini göstermektedir. İnsanlar arzu ettiği ekonomik hayata ulaşamayacaklar. Bunun adı kaşıkla verip kepçe ile almaktır. Hep söylüyorum, Türkiye bu yönetim anlayışından kurtulmadıkça bu sorunlardan kurtulamaz.”

 

“SİNAN ATEŞ’İN ÖLÜMÜ 85 MİLYONU ÜZDÜ”

 

“Sinan Ateş’in ölümü 85 milyonu üzdü. Allah rahmet eylesin. Genç, sevilen bir akademisyen olması, çocuk sahibi olması hepimizi ziyadesiyle üzdü. Açıkçası bizi ağlattı. Olayın oluş şekli ise daha da üzdü. Gündüz vakti, Ankara’nın göbeğinde bir insanı tarıyorlar ve kaçıp gidiyorlar. Kameraların, polisin olduğu bir bölgede böyle bir olay yaşanıyor. Sinan Ateş’in yazışmalarından, konuşmalarından anlaşılıyor ki kendisi öleceğini biliyor. Kaleminin kırıldığını çevresine söylemiş. Bu hadisede gerekli önlemlerin alınmaması da insanları ayrıca üzdü. Sinan’ın bu anlamda müracaatları olmuş ama dikkate alınmamış. Herkesin ortak beklentisi olayın hakkıyla aydınlatılmasıdır. Seçim atmosferine giderken toplumda infial yaratacak böyle bir gelişme riskler barındırmaktadır.”