Abdurrahim Karslı: Hatalı Dış Politikanın Bedeli Hepimizin Cebini Yakacak

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, hükümet tarafından yürütülen gerilimli dış siyasetin, asıl tahribatı ülke ekonomisinde yaratacağını iddia etti.

Her iki alanda da Türkiye’yi önemli sıkıntıların beklediğini kaydeden Karslı,
“Dış politikada da, ekonomide de kontrolü kaybettiler. Vatanı bütün dünyevi değerlerin üstüne koyan birisi olarak bunu kolay telaffuz edemiyorum ama gerçekler yalan söylemez. Türkiye ekonomisini zor günler bekliyor. Biz bütün göstergeleri yakından takip ediyoruz. Sistemin içinde arkadaşlarımız var. Ne yazık ki, dış politikadaki bu akıl tutulmasının bedelini kapıdaki ekonomik krizle vatandaş ödeyecek” diye konuştu.
Türk halkının layık olduğu şekilde yönetilmediği gibi göz göre göre ekonomik sıkıntıların içine çekildiğini belirten Merkez Parti Genel Başkanı, “Hatalı dış politikanın bedeli hepimizin cebini yakacak. Bunu yalnızca biz söylemiyoruz. Avrupa Ekonomik Tahminleri Sonbahar Raporu Türkiye’de ekonominin yavaşladığını, her geçen gün daha fazla risk taşıdığını yazıyor. Moody’s, aynı şekilde kırılganlığın arttığını verilerle ortaya koyuyor. Durum Başbakanın çizdiği pembe tablodan çok farklı. Keşke insafa gelseler de seçimi beklemeden biz bu işi yapamıyoruz diye kenara çekilseler” dedi.