Abdurrahim Karslı, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “Yeni bir parti olmamıza rağmen Türkiye’de büyük bir teveccühe mazharız” dedi.
Karslı, partisinin il başkanlığının açılışına katılmak üzere geldiği Hatay’da, Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Merkez Parti’nin 7 Temmuz’da kuruluş dilekçesini verdiklerini, ardından teşkilatlanmaya başladıklarını anlatan Karslı, şöyle devam etti:

“Türkiye’de seçime girebilmek için iki şartı gerçekleştirmeniz lazımdır. Birincisi, Türkiye’de en az 41 ilde teşkilatlanmanız lazım, biz de o şartı çok daha fazlasıyla 60’tan fazla ilde teşkilatlanarak gerçekleştirdik. İkinci şart, seçim tarihinden 6 ay önce kongrenizi yapmış olmanız lazım biz, 25 Ekim tarihinde kongremizi de yaptık. Şu anda Türkiye’de seçime girme hakkı olan bir partiyiz. Yeni bir parti olmamıza rağmen Türkiye’de büyük bir teveccühe mazharız. Merkez Parti, şu anda gerçekten Türkiye’nin merkezine oturmuş bulunan bir siyaset. Bunun sebebi de Merkez Parti’de çok tecrübeli siyasi kadroda arkadaşlarımız ve yeni bir ekibimiz var. Siyasete yeni başlamış olan insanlardan kurulu bir ekibiz.”

Hükümetin iç ve dış politikalarını da eleştiren Karslı, partilerinin Türkiye’de yeni bir ses ve nefes olduğunu sözlerine ekledi.