Abdurrahim Karslı: ‘Hukukun önde, siyasetin onun izinde olması lazımdır’

30 Mayıs 2018

3 Mayıs Pazar günü ikinci canlı yayınına gece 21:00’da Halk TV’de yayınlanan ‘Zamanın Ruhu’ programına katılarak çıkan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Cüneyt Akman’ın sunduğu programda Nevval Sevvindi,Ataol Behramoğlu ve Necdet Saraç ile birlikte seçim sürecine ve gündeme ilişkin görüşlerini paylaştı.

AKP’nin içinde bir çok fraksyon olduğunu belirten Karslı, çeşitli parti önde gelenlerinin arkasından giden AKP’lilerin 3 kısıma ayırdı: Menfaatinden, korkusundan ve vicdanından hareket edenler.

Davutoğlu ve Erdoğan’ın ayrı ayrı mitingler yapmasına rağmen AKP’nin oy kaybını durduramadıklarını belirten Karslı, Erdoğan’ın  son  z<amanlardaki tedirgin ve sinirli ruh halinin yeni bir şey olmadığını, bunun seneler öncesinde ‘Ananı da al git’ diyen kişi olduğunu hatırlattı.

AKP’nin proje partisi olduğu tekrar gündeme gelince sözü alan Karslı, BOP’un Sevr’in güncel versiyonu olduğunu, anlaşmalı AKP’nin seçim paniği içinde iç çatışmaların fitilini ateşleyebileceğini söyledi.

Seçim barajının herkesin belası olduğunu ve meclisteki partilerin şimdiye kadar buna karşı ciddi bir çalışma yürtmediğini belirten Merkez Parti Başkanı, ‘Türkiyede şimdiye kadar siyaset hep önde gitti ve hukuku kendi emellerine alet etti. Oysa ki hukukun önde gitmesi ve siyasetin hukukun hükümlerine uygun yapılması gerekir. Bunu sağlayacak tek seçenek ise Merkez Partidir.’ dedi.