“Açılış Şöleninde” Sıra Malatya’da

31 Mayıs 2018

Merkez Parti’de açılış törenleri devam ediyor. Malatya İl Başkanlığı 9 Kasım 2014 Pazar günü hizmete giriyor.

Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ve İl Başkanlıklarının açılış törenlerini yapan Merkez Parti’de, bu kez de Malatya İl Başkanlığı, Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve parti yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Malatya İl Başkanlığı açılışı 9 Kasım 2014 Pazar günü saat 12.00-14.00 arasında Dabakhane mahallesi Bebek sokak No:23 Malatya adresinde yapılacak. Partisine Malatya’da gösterilen ilginin yoğun olduğunu belirten İl Başkanı Ali İhsan Öztaş “Biz de onların bu ilgisine layık olmak için çaba göstereceğiz. Açılışımıza tüm Malatyalılar davetlidir” dedi.
Seçimden önce gurup kurma çalışmamız var

Seçim çalışmalarının aralıksız sürdüğünü, önümüzdeki günlerde partisine sürpriz katılımların olabileceğini vurgulayan Karslı “Seçime girecek bir parti haline gelince bu çalışmalarımıza başlayacağız dedik ve biz onların şemsiyesi altına değil de onlar bizim çatımızın altına gelsin dedik. Şimdi o noktaya geldik. Fiili milletvekili arkadaşlarımızla konuşuyoruz ama bir şartla, kendi değerleri ve şartları ile değil, bizim değerlerimiz ve şartlarımızla gelmeleri kazım. Milletvekillerinin kafasında bir şey var. Bir sonraki seçim ve sırası, herkes sırasını düşünmeden o şartı koymadan bize gelmeli. Ben gelirim, sıram şu, böyle bir şey yok, biz milletin sırasını düşünüyoruz. Biz şunu düşünüyoruz biz diyoruz ki Türkiye’de demokrasi yok, nasıl ki 12 Eylül’den sonra dört tane General vardı birde Kenan Evren. Türkiye’de topladı insanları bir danışma meclisi oluşturdu, sen gel, sen gel kardeşim. Şu anda Türkiye’de dört tane apoletsiz generalimiz var, her partinin başındaki arkadaş bir general, sen gel, sen gel diye bir liste çıkarıyor, onu da milletin önüne çıkarıyor, millette tasdik ediyor, böyle bir seçim yok. Her partiden görüştüğümüz arkadaşımız var. Fakat bunların hukuku, bizim partimizin hukukundan daha önemli. Karar da kendilerinin. O yüzden onlar bir dilekçe vermedikçe, ben onların adına bir açıklama yapmak istemem” diye konuştu.