Ankara İl Başkanlığımız Açıldı…

30 Mayıs 2018

Açılışını Genel Başkanımız Por.Dr.Abdurrahim Karslı’nın yaptığı, Merkez Parti Ankara İl Başkanlığı hizmete girdi.
Genel Başkan Abdurrahim Karslı, Genel Sekreter ve yardımcıları Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda partilinin katıldığı törende önce Ankara İl Başkanı Şirin Türkmen bir konuşma yaptı.

İstanbul’da asansör faciasında hayatlarını kaybedenler olduğu için renkli bir açılış yapmadıklarını belirten Türkmen “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Merkez Parti’nin ilk teşkilatı olmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak göreceksiniz açılışlar arka arkaya gerçekleşecek. Partimiz kısa süre içerisinde tüm Türkiye’ye yayılacak. İktidar yolu Ankara’dan başlayacak” şeklinde konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan Partimiz Genel Başkanı Prof.Dr Abdurrahim Karslı ise “Küçük bir çekirdekten koca bir ağacı halk eden ve Firavun’un sarayında Musa’yı büyütüp muvaffak eden Allah, bizi de bugünlere getirdi” dedi.

Türkiye’deki siyasetin temelinde korku ve menfaatin olduğunu söyleyen Karslı, partisinin ikisinden de uzak bulunduğunu belirtti.

Partinin kuruluşu sırasında kendisine yöneltilen olumsuzlukları hatırlatan Genel Başkan, “Biz bir arada olalım yeter. Partimiz her geçen gün teşkilatını genişletiyor. Bir kişi ile başlayan bu yürüyüş, 2015’de iktidara yönelecektir. Biz vicdanların tecelli ettiği bir yer olacağız” diye konuştu.