Aşkale’de Merkez Parti rüzgarı!

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı yanındaki kurmayları ile birlikte memleketi Erzurum’daki ziyaretlerinin ikinci gününde Aşkale’deydi.
Merkez Parti Aşkale İlçe Başkanlığının açılışını yapan Karslı burada halka seslendi. İlçe binası içinde ve dışında halk ve esnafla sohbet edip dertlerini dinleyen Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve ekibi Aşkaleli miniklerle de zaman geçirmeyi ihmal etmedi.
Prof. Dr. Abdurrahim Karslı yaptığı konuşmada hükümete sert çıkışlarda bulunup, Aşkalelilerin desteğini beklediğini belirtti.
Karslı’nın konuşmasının ana hatları şöyle idi:

‘Evimiz yanıyor diyorum her yerde. Bu yangını söndürmeye koşarak geldik. Şimdi diyorum ki bir su da siz tutun, bize yardım edin evimizi, yuvamızı beraber kurtaralım. Bize yetki verin.

Bu hükümet sizi, halkı kandırdı ve halen kandırılıyorsunuz. Yalan ve riyakarlık üzerine kurulu yapıları artık ortada. Bu yüzsüzler yüzünden din tahrip oldu, adalet kalmadı. Planlı bir yozlaşma, ahlak çöküşü yaşatıyorlar. Namaz boynumuzun borcu, yolsuzluk evimizin harcı bunların düsturu.

Kendilerinin ceplerinde neler var? Bir de bakın sizin cebinizde ne var?

Biz kimsenin boyunduruğunda burada değiliz. Arkamızda kirli hiç bir oyun yok. Hortumladığımız paralarla çektiğimiz reklamlarımız da yok. Biz alın terimizle, yüreğimizle buradayız. Siz de gelin bize destek olun. Vatanımızı, memleketimizi bu karanlık çukurdan kurtaralım.”