Başbakanlıktan Merkez Parti’ye!

30 Mayıs 2018

ANKARA – Başbakanlıkta üst düzeyde görevlilerinden ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’ın okul arkadaşı Kadir Aktaş, önümüzdeki 7 Haziran Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için istifa etti.

Uzun süreden beri Başbakanlıkta üst düzey görevde bulunan Kadir Aktaş, görevinden istifa etti. Daha önce Diyarbakır Valiliği görevinde bulunurken Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Efkan Ala, geçtiğimiz günlerde dönemin Başbakanı Erdoğan tarafında yapılan kabine değişikliğinde İçişleri Bakanlığı görevi getirildi. Bakan Ala’ın okul arkadaşı olan Aktaş’ın istifası anlamlı bulundu. Aktaş’ın Ak Parti yerine MERKEZ PARTİ’ye katılması Başkentte bomba etkisi yaptı.

MERKEZ PARTİ’ye kayıt olan ve önümüzdeki Genel Seçimlerde Milletvekili aday adaylığı için başvuran deneyimli bürokratlardan Aktaş, ‘ Merkez Parti Türkiye’nin yeni yüzü. Ondan dolayı Merkez Parti’yi tercih ettim ve Merkez Parti çatısı altında olmayı bir ayrıcalık olarak gördüğüm için buradayım’dedi.

Kadir Aktaş, için Merkez Parti’de düzenlenen törende rozeti parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı tarafından takıldı.