BAŞKAN YAVAŞ MERKEZ PARTİ’DE

1 Şubat 2024

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Merkez Parti Genel Merkezi’nde partililerimizle buluştu. Yavaş’ı Genel Başkanımız Prof.Dr. Abdurrahim Karslı karşıladı. Eski Meclis Başkanı ve İçişleri Bakanlarından Mehmet Gazioğlu, 20 ve 21. Dönem Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, Yozgat 20.Dönem Milletvekili Yusuf Bacanlı, Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay, Bürokrat Mehmet Şahin ve İsmail Çelik, Çankaya Belediye Başkan aday adayı Bekir Ödemiş, Altındağ eski Belediye Meclis Üyesi Köksal Ünlü, İnsani Değerler Derneği Başkanı Prof.Dr. Abdülkadir Güllü, Gazeteci İbrahim Erdem Karabulut, Metin Çınar ve Mehmet Akyol, Merkez Parti Genel Sekreteri Özlem Elçioğlu Çakır, Merkez Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüsnü Döğer, Hayrettin İvgin, Nafi Makaroç ve Murat Oğuz, Mamak İlçe Başkanı Neşet Yaşar, çok sayıda siyasetçi, sivil toplum örgütü temsilcisi katılımcılar arasındaydı.

 

Başkan Yavaş, beş yıllık görev süresince Başkent’te yapılan faaliyetleri Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı’ya takdim etti. Karslı, yaptığı açıklamada, Yavaş’ın Ankara’ya mal olmuş bir şahsiyet olduğunu belirterek, “Mansur Yavaş bir kez daha kazanırsa Ankara ve Türkiye kazanır” dedi.

 

Karslı, “Eskilerin güzel bir sözü vardır. Ağacı gösteren meyvesidir derler. Bir ağacın başında meyveleri sallanıyorsa onun kökünü kazımazsınız, acaba altından ne çıkar diye… Mansur Yavaş da artık Ankara’ya mal olmuş bir şahsiyet. Dolayısıyla ona bakarak inşallah bir karar verir milletimiz. Mansur Yavaş bir kez daha kazanırsa Ankara ve Türkiye kazanacak. Allah korusun aksi bir netice çıkarsa Mansur Yavaş kaybetmez Ankara kaybeder ve Türkiye kaybeder. Biz ayrı partilerde çalışsak da benim onunla çok birlikteliğim ve ortak noktam var; düşüncemiz, mesleğimiz, okulumuz, bayrağımız, vatanımız bir. Siyasette en önemli şey insanları ayırmamaktır. Hakikaten kendisi haliyle, fiiliyle bunu başardı, bu işi çok güzel yaptı. İnşallah örnekleri de artar. Partimize geldiği için teşekkür ediyorum. Ona desteklerinizi arzu ediyorum. Canı gönülden başarılı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Genel Başkanımız Karslı’ya teşekkür ederek “Geçen dönem vaatlerle karşınızdaydık. Şimdi de beş yıl yaptığımız hizmetlerle karşınızdayız. O zaman söz verdiğimiz gibi, kimseyi ayırmadan, tek başımıza karar vermeden, sivil toplum kuruluşlarıyla karar verdik. Türkiye’de ilk defa 4 bin kadar ihaleyi canlı yayınladık, ayrıca hesap vermek adına Sayıştay raporlarını internetten herkese açık şekilde yayımladık. Ankara için çok iş yaptık. Belediyeciliğin yalnızca asfalt, köprüden ibaret olmadığını gösterdik. Doğumdan ölüme hayatın her alnında belediyenin rol aldığı inancıyla, üretime katkıdan, çiftçiye desteğe kadar çalıştık” ifadelerini kullandı.