ÇEBİ: ”Merkez Parti Sahaya İniyor”

30 Mayıs 2018

Partimiz Siyasi ve Parlamento İşleri Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çebi Merkez Parti’de çalışmaların kararlılıkla ve hızla sürdüğünü belirterek, “Partimiz sahaya iniyor” dedi.
İki ay gibi kısa bir sürede 54 ilde teşkilatlanmanın tamamlandığını vurgulayan Çebi “Kalan 24 ilde de çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor. Şimdi kurulan 54 ilde kongre çalışmalarını takip etmek, 27 ilin de çalışmalarını hızlandırmak için Başkanlık Divanı Üyeleri ve kurucu üyeler sahaya inecek bu çalışmaları yerinde izleyecek” diye konuştu.

Türkiye’de demokratik dönemin en zorlu ve sıkıntılı anlarının yaşandığını belirten İbrahim Çebi “Öyle bir ülke düşünün ki, yasama, yargı ve yürütme arasındaki ilişkiler zedelenmiş. Vatandaş zor durumda. Bunu düzeltmek lazım. Merkez Parti ihtiyaçtan doğan, yeni bir siyaset anlayışıyla herkesi kucaklamaya talip olan ve bu güne kadar vatandaşın “Alternatif yok” diye yakınmalarına cevap vermek üzere oluştu. Alternatif Merkez Parti’dir ve kimse burada kendini yabancı görmeyecektir. Bütün bunları vatandaşlarımıza anlatmak için Başkanlık Divanı ve Kurucu üyeler yola çıkacak. Hedefimiz 2015 seçimlerinde iktidar olmaktır. Teşkilatlarımızda bu azmi ve kararlılığı görüyoruz. Siyaset insan sevgisiyle yapılır. Çekişme yerine hizmeti, kavga yerine dostluğu hedef alan politikalar sloganımız”dedi.