Çukurova’da Merkez Parti fırtınası

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, milletvekili adaylarını tanıtmak için geldiği Adana’da uzun bir araç konvoyu ile karşılandı.
Havalanından Merkez Parti Adana İl Başkanlığına kadar vatandaşları selamlayan Prof. Karslı, İl binasında Milletvekili adaylarını tanıtarak, yazılı ve görsel medyanın gündem ile ilgili sorularını yanıtladı. Şehir merkezinde Adana usülü dürüm yiyen Karslı, çevredeki işyerlerini ziyaret edip esnaf ve işsizlerle sohbet etti. Adana turunun ardından yakın mesafedeki Türkiye’nin en büyük İlçesi Tarsus’a geçen Genel Başkan Karslı İlçe Başkanı Metin Şen ve partililer tarafından Yenice’de uzun bir araç konvoyu ile karşılandı. Tarsus Yarenlik Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet edip ilçe binasında basın açıklaması yapan Karslı, programın ardından Adana’ya döndü.

Genel Başkan Karslı, ayağının tozuyla bölgenin önemli kanallarından Adana Koza TV’de canlı yayına katıldı. Adana Milletvekili adayı Veysel Özkan’ın kayınvalidesinin vefatı dolayısıyla taziye evine ziyarette bulunan Karslı, burada aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, AKP iktidarında hukuksuzluk ve usulsüzlük yapanların güçlendiğini söyledi. ’ AKP iktidarının Cumhuriyetten kurtulmak istediğini ileri süren Karslı,”Açık yüreklilikle söylüyorum. Ben de bunlardan kurtulmak istiyorum” dedi.

HUKUKSUZLUK GÜÇLENDİ!

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, partisinin milletvekili adaylarını tanıtım toplantısına katılmak için geldiği Adana’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karslı, insanların gözünü boyamak için “Güçlü Türkiye” iddialarını orta atıldığını söyledi. Karslı; ‘Maddi -manevi her şeyi tükettik. Güçlü Türkiye, neyin güçlüsü. Hukuksuzluk yapanlar gerçekten güçlendi, usulsüzlük yapanlar gerçekten güçlendi. Gerçekten usulsüzlük yapanlar kendileriyle birlikte çevrelerini de güçlendirdi” dedi.

Merkez Parti Adana seçim çalışmaları 2

DİLLERİ AYRIŞTIRICI

Siyasette yaşanan düzeysizliğe dikkat çeken Abdurrahim Karslı,“İnsanların birbirlerine hitaplarını görüyorsunuz. Hırsızlığı, usulsüzlüğü, adaletsizliği, ahlaksızlığı konuşuyorduk. Şimdi artık onlar yetmedi çok af buyurun namussuzlukları konuşmaya başladık” dedi. Mevcut siyasete son verilmesini isteyen Karslı; “Mevcut siyasette ne var. Kin ve nifak var, hukuksuzluk var, şahsi menfaatleri ön plana çıkarmak var. Yalan ve iftira var, dedikodu var. Bu siyasette birleştirici unsur yok. Hep ayrıştırıcı dil” diye konuştu.

MERKEZ-PARTİ-ADANA

PROBLEM SİSTEMDE DEĞİL

Hükümetin Cumhuriyetten kurtulmak istediğini ileri süren Karslı, “Bir de başkanlık sistemi gelirse, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şeyhülislam’ı da Abdullah Öcalan olur. Şu an fiilen olduğu gibi” iddiasında bulundu. Karslı, bu seçimde başkanlık seçiminin tartışıldığını belirterek, iktidarın parlamenter sistemi bir kenara koymak istediğine dikkat çekti. Genel Başkan Karslı; “Problem sistemde değil, insanlarda. Bunlar Cumhuriyetten kurtulmak istiyorlar. Açık yüreklilikle söylüyorum ben de bunlardan kurtulmak istiyorum” dedi. Hukuksuzluk yapanlar hırsızlık yapanlar güçlendi Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “Her şeyi tükettik,maddi de her şeyi tükettik manevi de her şeyi tükettik. Ve bir iddia ortaya attık insanların gözünü boyamak için Güçlü Türkiye, neyin güçlüsü. Hukuksuzluk yapanlar gerçekten güçlendi, usulsüzlük yapanlar gerçekten güçlendi, hırsızlık, adaletsizlik. Gerçekten usulsüzlük yapanlar kendileriyle birlikte çevrelerini de güçlendirdi. Güçlü
Türkiye sadece resimden ve isimden ibaret kaldı. ” dedi.