Erzurum’da Görkemli Açılış…

31 Mayıs 2018


Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Karslı, kurucularla birlikte çıkarma yaptığı Erzurum’da, gençlerle bar tuttu ve ciritçilerle at bindi.
Prof. Dr. Karslı, il başkanlığı binasının açılışında Ergenekon ve Balyoz davalarından 5 yıl içerde yatanların neden dışarı çıktıklarını sordu. Fethullah Gülen’in bir gecede ‘Haşhaşi’ olduğunu ifade eden Karslı, “Gerçekten bu devleti yıkmaya çalışan bir hain mi var içimizde?” dedi.

Genel başkan yardımcıları, eski milletvekilleri ile Erzurum havalimanına gelen Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, burada yaptığı açıklamada Erzurumlu olduğunu ve kentten 1984’te hukuk öğrenimi yapmak üzere İstanbul’a gittiğini anımsattı. Aldığı tüm derslerden tek sınavda geçerek İstanbul Üniversitesinde akademik kariyer yaptığını belirten Prof. Dr. Karslı, Hukuk Fakültesi Usul Hukuku ve İcra İflas Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanlığını yürüttüğünü bildirdi. Şimdi siyasi bir boşluk görerek Merkez Partiyi kurduğunu anlatan Karslı, karşılamaya gelen davul- zurnalı bar ekibini görünce ceketini çıkardı. İl Başkanı Mustafa Yıkıcı ile birlikte gençlerin arasına giren Abdurrahman Karslı bar oynadı. Yaklaşık 100 otomobillik konvoyla hareket eden Abdurrahman Karslı, kent girişinde atlı ciritçiler tarafından karşılandı. Otomobilinden inen ve ciritçilerle selamlaşan Karslı, kır bir ata bindi. Bir süre at üstünde kalan Abdurrahman Karslı, attan inerken teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haluk Pirimoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi attan düşmediğinisöylemesi, gülüşmelere neden oldu.

EMEKLİ KORGENERAL TUTAL’I İŞARET EDEREK KONUŞTU

Saraybosna Caddesi üzerindeki İl Başkanlığı binasının açılışını yapan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahman Karslı, bir konuşma yaptı. Konuşmasında ‘komutan’ olarak bahsettiği ve açılışta hazır bulunan kuruculardan emekli Korgeneral Erol Tutal’ı işaret eden Karslı şunları söyledi:
“Arkadaşlar öyle bir hal yaşıyoruz ki, işte komutan yanımda. Ergenekon ve Balyoz davaları yaşadık. Balyoz ve Ergenekon davaları için ‘kökü 200 yılda olan hainliklerin tespitidir’ diyordu. Sonra ne oldu? Çıktı hukümet erkanından birisi ‘kumpasmış’ dedi. 10 yıllık kumpas olur mu hiç? İşte komutan. ‘Bu kumpas mı, değil mi?’ diyor. Başka birşey istemiyor. Suçluysa cezasını verelim, suçsuzsa hakkını teslim edelim. Sizi karakola götürseler sabaha kadar bekletseler moraliniz bozulur. Peki bu insanlar neden 5 yıl içerde durdu, neden çıktı? Bu insanları muhakeme edenler ise harikaydı. Erkanı hukümet onların arkadasındaydı. Arabasını, eleman veriyordu, destekliyordu. Ama şimdi ? Hatta neydi onların başındakiler, okyanuslar ötesini davet edip ‘gel bu ayrılık bitsin’ deniliyordu. Bir gecede o da ‘haşhaşi’ oldu. Şimdi Erzurumlular niye yanımda durmalı, bunu sormamız lazım arkadaşlar? Gerçekten bu devleti yıkmaya çalışan bir hain mi var bizim içimizde? Bu Erzurum bir hain mi büyütmüş, yoksa ehli iman, hayatını bu işe harcayan birisi midir? Bunu bilmemiz lazım.