Gaziosmanpaşa’da Coşkulu Açılış

30 Mayıs 2018


Merkez Parti İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe başkanlığının açılışı Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve partililerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışta ilk konuşmayı Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Musa Argun yaptı. Gaziosmanpaşa’nın sorunlarına hakim olduklarını belirten Argun “Uzun yıllardır burada oturuyorum. İşsizliğin yoğun olduğu bir bölge. Alt yapı açısından da oldukça geride kalmış. Bizler bu sorunları çözmek için bu oluşum içerisindeyiz. Bizleri bu güzel günde yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İstanbul İl Başkanı Ensar Çinal ise şunları söyledi :
“Şu anda tüm gücümüzle İstanbul’daki teşkilatlanmayı tamamlamaya odaklandık. Yüzde 90 civarında ilçemizi tamamladık ve geri kalanını bu ay sonunda bitirmeye çalışıyoruz. Türkiye’de ve İstanbul’da çözüm için, refah için, hak için, adalet için Merkez Partiye ihtiyaç olduğuna inanıyoruz.”
Gaziosmanpaşa İlçe teşkilatının açılışında bir konuşma yapan Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ise Gaziosmanpaşa’ya yabancı olmadığını Hukuk Fakültesi’nde okurken burada oturduğunu belirterek “Gaziosmanpaşa benim için önemli bir ilçe…Sorunları var. Tıpki ülkemizin sorunları olduğu gibi. İşte bu sorunları gidermek için iktidara talibiz. Bu günkü iktidar gerek, ekonomik, gerek dış politika ve gerekse hak ve adalet konusunda başarısız. İş kazaları almış başını gidiyor. AKP kendisinin dışında hiç kimsenin söz hakkı almasını istemiyor. İşte biz bu nedenle iktidara talibiz. Ülke daha fazla kötüye gitmeden Merkez Parti ile kötü gidişi durduracağız” dedi.
Açılış konuşmalarından sonra Genel Başkan Karslı, İl Başkanı Çinal ve İlçe Başkanı Argun Gaziosmanpaşa İlçe binasının kurdelesini kesti. Karslı ayrıca AKP ve Demokrat Parti Gaziosmanpaşa teşkilatından ayrılıp Merkez Partiye geçenlere de rozetlerini taktı.