Genel Başkan Karslı: Romanlar bu haksızlığı hak etmiyor

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı: ’İstanbul’da Romanların yaşadıkları Sulukule’yi çeşitli vaatlerle ellerinden alıp yandaşlarına peşkeş çektiler. Romanlar bunu hak etmiyor. Çünkü Romanlar bu memlekette askerlik yapıyor, kanunlara riayet ediyor. Bu vatandaşları üzmek değil sevindirmek lazım’ dedi.
Parti’sin düzenlediği Trakya turuna çıkan Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, seçim çalışmaları için ikinci defa geldiği Çorlu’da Romanların yaşadıkları Mahalleye uğramadan geçmedi. ‘Önce İnsan’ sloganıyla yola çıkan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı,’ Merkez Parti İnsanların rengine, şekline, görüntüsüne göre hareket eden bir parti değil. Biz insanları varlıklarından dolayı seviyoruz’ diyerek Roman vatandaşların yaşadığı Mahalleyi ziyaret etti. Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Roman Mahallesinde davul-zurna ve Türk Bayraklarıyla karşılandı. Otomobilden iner inmez önünü kesen Tür Bayraklı Roman gençlerle önce sohbet ederek hatırlarını soran Genel Başkan Karslı, gençlere bahşiş verdikten sonra önü açıldı.
Roman Mahallesinin girişinde bulunan Müzisyen ve Esnaf Kıraathanesi’nde giren Merkez Parti Genel Başkanı Karslı,Roman Mahallesinin yaşlıları arasında bulunan Hasan Yeşil’in yanına oturdu. Genel Başkan Karslı,Hasan Yeşil’e ‘Sen ne güzel bir adamsın. Adında güzel’ demesi üzerine Hasan Yeşil, ’O senin kendi güzelliğin. Sen güzel gördüğün için öyle diyorsun’ diyerek cevap verdi. Yeşil daha sonra şöyle devam etti, ’Allah’ın yarattığı her şey güzel. Onu insanlar çirkinleştiriyor. Allah insanları en güzel şekliyle yaratmış’ dedi.

KARSLI-HASAN-YEŞİL

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı,’daha sonra Kıraathanenin önünü getirilen Merkez Parti Seçim otobüsünden Romanlara hitap etti. Karslı konuşmasında şunları söyledi: ’Türkiye’de siyasi ahlak bitmiştir. Artık hukuksuzluk ve Adaletsizlik konuşuluyor.Başta Romanlar olmak üzere tüm toplumun problemlerini çözüp ona göre sonuç belirlemek lazım. Bu sorunu çözmek Türkiye’nin borcudur, siyasetçilerin borcudur. Ben Fatih’i çok iyi bilirim .Çünkü öğrencilik yıllarımda bir süre orada yaşadım. Roman vatandaşların yaşadığı bir Sulukule vardı. Orasını çeşitli tatlı bahanelerle ellerinden aldılar. Şimdi başkaları orada oturuyor. Yani Sulukule’deki Romanları kandırdılar. Bir grup insan biriktirdikçe biriktiriyor. Saraylarda yaşıyor, bir grup insan da kendi imkanlarıyla geçinmeye çalışıyor. Roman vatandaşlara bu ülkede askerlik yapıyor, kanunlara riayet ediyor. Bu insanları, vatandaşları üzmek değil, sevindirmek lazım’ dedi.

KARSLI-OTOBÜS

Merkez Parti Genel Başkanı, bugüne kadar hiçbir parti genel başkanı ve bölge Milletvekillerinin dahi cesaret edemediği Roman Mahallesi’nin ara sokaklarına girerek Romanlarla görüştü onların sorunlarını ve isteklerin dinledi. Romanlar daha sonra Merkez Parti Genel Başkanı Karslı ve Merkez Partilileri kendilerine has bir yöntemle davul-zurna eşleğinde uğurladılar.