Genel Başkan Karslı’dan Ulusal Kanal’da ‘ehliyet ve liyakat’ çağrısı

23 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, bütün hukuk sistemlerinin ehliyet ve adaletten oluştuğunu belirterek, “Bundan sonra hangi seviyede olursa olsun görev verilecek kişilerin hangi kökten, hangi cemaatten, hangi dernekten geldiğine bakmayalım. Ehil olanlara vazife verelim, adaletle yönetelim” dedi.

15 Temmuz’da yaşananlar ne İslami ne insanidir

Ulusal Kanal’da Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan ve Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek’in hazırlayıp sunduğu “Söz Meclisten İçeri” programına katılan Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Devlet içinde yapılanan FETÖ ile mücadele edilmesi gerektiğini belirten Karslı, AKP’nin FETÖ ile mücadele ederken en çok dindar Anadolu insanına zarar verdiğini söyledi.

Bu tarz yapılarla mücadelenin en alttan değil en üstten başlayarak, adalet ve hukuk ölçüleri içinde mümkün olacağını ifade eden Genel Başkan Karslı, “Anadolu’da bir marangoz var. Elinde avucunda bir şeyi yok. Demişler ki, 50 lira ver Allah rızası için yardımcı ol. O da vermiş. Gazete almış. Bu marangoz şu an içeride ama gazeteyi çıkaran ve gazetede koltuğa sırtını yaslayıp, ‘bu memleketin sahibi benim’ diyen, örgütte birinci statüdeki insanlar şu anda yok, dışarıdalar. Ama masum insanlar içerideler ya da ihraç ediliyorlar” diye konuştu.

Yapılan haksızlıkları ülkem için sineye çektim

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, KHK ile İstanbul Üniversitesindeki görevinden ihraç edildiğini, ihraç nedenini sorduğunda hakkında herhangi bir iddia bulunmadığını ancak Bank Asya’da yüklü miktarda parasının olduğu yönünde bir cevap aldığını ifade etti. Bu bankada hesabının olmadığını vurgulayan Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, zor bir dönemden geçen ülke için yapılanları sineye çektiğini söyledi.