Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan teşekkür ve kutlama mesajı

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı 1.Olağan Genel Kurul sonrası bir mesaj yayınladı :

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Allah’ın yardımı ve sizlerin büyük gayretleri ile 25 Ekim 2014 tarihinde Genel Kurulumuzu tamamlamış bulunuyoruz.

Kurultayımızın, demokrasi ve tam bir uyum içerisinde gerçekleşmiş olması, bu kısa sürede birbirimize ne denli güvenip kenetlendiğimizin ispatı olduğu kadar; önümüzdeki günlerde kazanacağımız başarıların da habercisidir.

Büyük Türkiye ailesinin görünmez güçlü bağlarını yeniden tesis etmek amacı ile çıktığımız bu kutlu yolda, öncelikle bizim kendi aramızda ahenk içinde olmamız, aile bilinci ve dava kültürü ile hareket etmemiz son derece önemlidir. Bu nedenle partimiz içerisinde kurmuş olduğunuz bu dayanışma ruhu için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Arkadaşlarım;

Bugünden sonra aynı şevk ve heyecanla daha fazla çalışacağınızdan eminim. Vatan bizden hizmet bekliyor. Halkımız, içinde bulunduğu karanlık günlerin endişesi ile bize umut bağlıyor. Her önemli dönüm noktasında olduğu gibi şartlar aleyhimize olsa da, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği gibi; vazifeye atılmak için içinde bulduğumuz vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeden mücadelemizi sürdüreceğiz ve başaracağız.

Kuşkusuz en önemli vazifelerimizden birisi de; aramızdaki ayrımları ortadan
kaldırarak bizi tek çatı altında birleştiren Cumhuriyetimize; onun değer ve ideallerine sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşünce ile kardeşlik bağlarımızı, hürriyet, adalet ve demokrasi prensiplerini yeniden tesis edeceğimiz nice 29 Ekimler kutlamayı diliyor, hepinizin Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Selam ve Sevgilerimle

Prof. Dr. Abdurrahim KARSLI

Genel Başkan