GENEL BAŞKANIMIZ KARSLI, SAADET LİDERİ KARAMOLLAOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

6 Şubat 2024

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı ve partimiz yöneticileri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Ülkemizdeki ve dünyadaki son gelişmeleri değerlendiren iki Genel Başkan, 31 Mart Yerel Seçimi’ne dair istişarelerde de bulundu.

 

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, 2023 Mayıs seçimi sürecindeki yapıcı ve kararlı duruşundan dolayı Karamollaoğlu’na teşekkür etti. Karslı, “Siyasetin tıkandığı bir noktada devreye giren kararlı, uzlaştırmacı, yapıcı, idealist siyasi yapılara ihtiyaç var. Saadet Partisi, muhalefetin birlik ve bütünleşmesinde önem rol oynadı. Farklı fikir ve kanaatleri, inançları bir araya getirerek, birlikten kuvvet doğar anlayışı ile bu tutumu sürdürmeye çalıştı. Ancak Türkiye’de siyaset çok kırılgan ve bu durum bazen sürdürülebilir olmayabiliyor. Yine de Sayın Karamollaoğlu’nun bu süreçte gösterdiği müsbet çaba, ülkemiz siyaseti adına unutulmayacak ve etkisi uzun yıllar devam edecektir. Din, etnik köken, mezhep, ideoloji, tarihe mal olmuş şahsiyetler üzerinden klikleşen siyaset anlayışı, bir araya gelmez denilen mahallelerin, zıtların bir araya gelmesi kuşkusuz ülkemiz adına önemlidir. 7.7.2014 tarihinde kurulan Merkez Partimiz de zaten bu anlayış üzerine kurulmuştur. Sayın Karamollaoğlu’nun bu duruşu bizim siyaset felsefemizle örtüşmektedir” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Genel Başkanımız Karslı’ya teşekkür etti. Karamollaoğlu, “Sayın Genel Başkan’a güzel düşüncelerinden ötürü teşekkür ederim. Doğru bir fotoğraf çekti. Türkiye’de siyasetin ihtiyacı olan değerler noktasında örtüşmekteyiz” ifadelerini kullandı.