GENEL BAŞKANIMIZDAN AYKIRI, MUHBİR VE HABER PORT YÖNETİCİLERİNİN TUTUKLANMASINA TEPKİ

23 Eylül 2023

Kamuoyunda yıllardır Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) aleyhine açıklamalarıyla öne çıkan Genel Başkanımız Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Karslı, iktidarın sığınmacı politikasına yönelik eleştiri içeren yayınlar yaptığı bilinen, aralarında Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir Yöneticisi Süha Çardaklı’nın da bulunduğu 8 kişinin tutuklanmasına tepki gösterdi.

 

Karslı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “BOP çerçevesinde oynanan bir oyuna karşı çıkma cesareti göstermek, hukuk çerçevesinde Türk milletinin her ferdinin hakkıdır. Bunu göz altıları ve tutuklamalarla engeleyemezsiniz. Artık millet sizin oyunlarınızı ve yalanlarınızı gördü. Bu problemi çözmeden yola devam edemezsiniz” dedi.

 

BOP’un Türkiye’yi adım adım iç çatışma ortamına sürüklediğine işaret eden Karslı, bunun en önemli ayağının iktidarın sığınmacılar üzerinden yürüttüğü politikalar olduğunu dile getirdi. Karslı, AK Parti tabanı dâhil milletin tehlikeyi gördüğüne dikkat çekerek, sığınmacıların ülkede kalmasını ya da entegrasyonunu isteyen dar bir grubun olduğunu söyledi.