GENEL MERKEZİMİZDE “YENİ SİYASET” TOPLANTISI

4 Aralık 2023

Finansal Danışman Dr.Mustafa Adıgüzel, Merkez Parti Genel Merkez eğitim faaliyetleri kapsamında yeni siyasete dair düşüncelerini paylaştı. İnteraktif bir yöntemle gerçekleştirilen toplantıda Merkez Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, Doç.Dr. Murat Ünver, 20 ve 21.Dönem Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak ve gazeteci İbrahim Erdem Karabulut da yer aldı.

 

Adıgüzel, sunumunda, Türkiye’de siyasetin sürekli ideolojik kalıplarla yapıldığını belirterek, yeni partilerin bu kalıpların etkisinde sahaya çıktığı taktirde yeni bir siyasetten bahsedilemeyeceğini ifade etti.

 

Partilerin tarihi bir fırsatla karşı karşıya olduğunu belirten Adıgüzel, “Fakat bu fırsat ancak ve ancak çok üretken bir merkez teşkilatı ve aktif bir saha siyaseti yapılması halinde değerlendirilebilir. Erdoğan sonrası Türkiye’de, boşlukta kalan seçmen kitlesini çekebilmek için birebir bir ilişki zorunlu görünmektedir. Şüphesiz bu zorunlulukta kitle iletişimin muhalefete kapalı olmasının rolü büyüktür. Yapılması gereken duygusallıktan uzak ve realist kararlarla uygulanabilir politikaları halka anlatmaktır” dedi.