Gürsel Tekin, Genel Başkan Prof. Karslı’yı doğruladı

30 Mayıs 2018

Bir süre önce Sözcü Gazetesi’ne verdiği demeçte Türkiye Suriye’ye girecek diyen Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın iddialarını, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’de doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.

Karslı’nın Açıklamalarına Gürsel Tekin’de Katıldı

Bir süre önce Sözcü Gazetesi’ne verdiği demeçte Türkiye Suriye’ye girecek diyen Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr.  Abdurrahim Karslı’nın iddialarına CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’de doğrular açıklamalarda bulundu. “Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diyen Gürsel Tekin, Karslı’nın daha önce ortaya attığı iddiaları yeniden gündeme taşıdı.

Bu iddiaların doğru çıkmasını istemediğini belirten Gürsel Tekin “. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır”dedi.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 1 Mayıs olayları sırasında İstanbul Beşiktaş’ta yaralanan Özgür Altunbilek’i evinde ziyaret etti. Tekin’e burada bugün bir gazetedeki röportajında söylediği “Türkiye’nin 2 gün içinde Suriye’ye girecek” açıklamaları soruldu.
“Özellikle dış politikalar konusunda önemli olumsuzluklar yaşanıyor” diyen Tekin, “Son dönemlerde gerek Musul’daki olaylardan kaynaklı gerekse Ortadoğu’daki sorunlardan dolayı hemen hemen bütün yabancı gazeteleri açtığınızda, buna kısmen Türk gazeteleri de dahil, önümüzdeki süreçte olumsuzlukların olabileceğiyle ilgili çeşitli haberler olmasına rağmen, seçim sahalarında hertürlü şey konuşuluyor. Ancak bu meseleyle ilgili sayın Davutoğlu yada dışişleri bakanının tek bir cümlesini duymuş değiliz. Umut ediyoruz ki bu sorun doğru değildir. Bu sorunun muhatabı biz değiliz. Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır. Çünkü kamuoyu çok tedirgin. İçeride yeteri kadar sorunlarımız var. Bu sorunlarımızla birlikte seçim arifesinde Türkiye’nin böyle bir macerayı sürüklenmesi kabul edilecek bir anlayış değildir. Bir birey olarak ,CHP milletvekili olarak bu tehlikeye parmak basmak istedik. Ben hükümet yetkililerinden bir cevap bekliyorum” dedi.