‘Halkın Adamı’ Prof. Karslı Muğla’da!

30 Mayıs 2018

Sabahın erken saatlerinde Dalaman Havalimanında Partililer tarafından karşılanan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve Teşkilat Başkanı Ömer Haluk Pirimoğlu, uzun bir araç konvoyu eşleğinde Ortaca’ya geldi.

Sabah Kahvaltısında partililerle bir araya gelen Genel Başkan Karslı, bölge gazetecilerin çeşitli konularla ilgili sorularını yanıtladı.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve ekibi seçim çalışmaları için gittikleri Muğla’da esnaf ziyaretilerinde bulundu.

Merkez Partililerin Balcılık, Tarım işçilerinin ve Plaj çalıştırıcılarının sorunlarını dinleyen Karslı ‘Muğlanın %56 sı kırsaldan oluşuyor sadece Bodrum, Fethiye ve Marmaris değil. Seydikemer’den Kavaklıdereye kadar bir geniş coğrafyaya sahip bu yüzden tarımda, hayvancılıkta, mermercilikte turizm kadar değerli’ dedi. Markalaşma ve pazarlaşmanın Muğla’da gelişmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Genel Başkan Karslı,’Fethiye İl olmalı, sorusuna da dikkat çekici bir cevap verdi!: ”Bu coğrafyada Büyükşehirden hizmet beklemek hayalcilik olur. Muğla’nın Büyükşehir olmasının altında birçok gerçek yatıyor. Birkere koyları ve plajları çok değerli ve bunlar yandaşlar tarafından zaptedilmiş edilmekte, Biz Fethiyenin il olması gerektiğini savunuyoruz. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı tebrik ediyor ve destekliyoruz.’

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve ekibi seçim çalışmaları için gittikleri Muğla'da esnaf ziyaretilerinde bulundu
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve ekibi seçim çalışmaları için gittikleri Muğla’da esnaf ziyaretilerinde bulundu

Ortaca pazarında alkışlarla karşılama

Çok kısa sürede yapılanan Muğla teşkilatı buna rağmen tanıtımlarını iyi yaptığı gözlendi. Pazar yerinde esnafa karanfil dağıtan Genel Başkan Karslı’ya esnafı büyük ilgi göstermesi dikkat çekti. Bir köylü nün söyledi bir söz aslında gerçeği tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyordu.Köylü, Merkez Parti Gnel Başkanı Karslı’yı kastederek,’’Oğlum sen hem dindar hem Cumhuriyetçisin. Millet artık ayrıştılmaktan bıktı. Bizim sesimiz olmaya devam et, yanındayız’’mesajı Merkez Partilileri hem düşündürdü ve hemde köylüyü alkışlamalarına neden oldu. Gezinin ardından Cuma namazına giden Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Ortaca ilçe Binası önünde halka dağıtılan keşkek törenine katılarak bizzat KEŞKEK servisi yaptı. Daha sonra çarşı esnafını dolaşmasını sürdüren ve akşam Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve beraberindekilere, Dalaman’da toplu şölen gerçekleştirilecek ve Başkan Karslı’nın burada davetlilere hitaben bir konuşma yapması bekleniyor.