Karslı: 2015 Yılı Türkiye Cumhuriyeti İçin Dönüm Noktası Olacak

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, yayınladığı yeni yıl mesajında 2015 yılının, ülkemize ve milletimize barış, mutluluk, bereket ve refah getirmesini diledi.

“Önümüzdeki günlerin bütün kayıplarımızı kazanca dönüştürerek; hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ömrümüze eklenecek bu yeni yıl Cumhuriyet tarihimizin en kritik süreçlerinden birine sahne olacak. Bu sene yapılacak olan seçimlerle Türkiye kaderini belirleyecek. Ya gerçekten dönüşü olmayan bir yola gireceğiz; ülkemizin kurtlar sofrasında bölünüp parçalanmasına göz yumacağız; ya da üzerimize karabasan gibi çöken bu iktidarı silkeleyip tıpkı kuruluş destanında olduğu yeni bir kalkınma hamlesi gerçekleştireceğiz.

Kaybettiğimiz özgürlüğümüzü, uluslararası itibarımızı, bizi yüzyıllardır ayakta tutan kardeşlik duygularımızı yeniden tesis edeceğiz. Harama el uzatarak ülkenin bereketini kaçıranlardan kurtulup milletimizi borç batağından çıkaracağız. Hep birlikte barış, huzur ve refah içerisinde yaşayacağız” diye konuşan Karslı, Merkez Parti’nin kadro ve projeleriyle bu sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu vurguladı.

Ak Parti’nin kuruluş ve misyonunun artık her kesim tarafından malum olduğunu belirten Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “Figüranı oldukları senaryonun artık son perdesi sahneleniyor. Bu bölüm de eksiksiz uygulanırsa artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hatta bugünlerimizi mumla arayacağız. Bölünmüş, parçalanmış, Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını kaybetmiş; sürekli kavga ve huzursuzlukların yaşandığı tipik bir Ortadoğu ülkesi haline geleceğiz. Bu birilerinin işine geldiği için de Ak Parti de iktidara çöreklenip kalacak. Hedef 2023 diye boşuna konuşmuyorlar. Bu seçimi de alırlarsa geçmiş olsun. Bir daha gerçek demokrasinin adını bile duyamayız. Bu konuda bildiklerim net. Ama onların bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Önce Allah, sonra millet bu hesabı bozacak. Biz bu itikatla mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.