KARSLI : “21 Milyon Vatandaşımız Sosyal Yardımlarla Yaşıyor”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “Kimsenin suç işlemeye hakkı yok.

Ülkede ne tür örgüt varsa hepsi ortaya çıkarılmalı. Türkiye’de sosyal yardımlarla yaşayan 21 milyon insan var” dedi.

Karslı, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 62. Hükümet Programı konusundaki eleştirilerini dile getirdi. Türkiye’de şu anda çok sayıda operasyon düzenlendiğini belirten Karslı, “Operasyonlar başlarken bir şey söylemiştim. Usulsüz bir şey olsa bile netice itibarıyla hayra vesile olacak. İnsanlar zulüm etse bile kader adildir, hakimdir. Güzel şeyler olacak” diye konuştu.

Türkiye’de muhalefet liderlerinin garip ve basit şeylerle uğraştığını savunan Karslı, kimsenin suç işleme hakkı olmadığını ve ülkede ne tür örgüt varsa hepsinin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Karslı, hükümetin, Almanya, İngiltere, ABD ve diğer devletlerin Türkiye’yi dinlemesine ses çıkarmadığını ileri sürerek, şu ifadeleri kullandı:

“Niye ses çıkarmıyorlar? Çünkü her devletin uluslararası terörü takip etmek hakkı vardır. Hatta her devletin başka memleketlerde uluslararası terörü takip etmek için yetkilileri vardır. Diğer devletlerin, Türkiye’de uluslararası terörü ve teröristleri takip etme yetkileri vardır. Bizim devlet çok bağırdığı zaman diğer devletler ne diyecek? ‘Uluslararası teröre bulaştınız sizi o yüzden dinledik’ diyecekler. Bizimkilerin ses çıkarmamasının sebebi bu. Yasama dokunulmazlığı olmak demek suç işleme serbestisi olmak demek değil.”

Hükümet programında ekonomide de pembe tablo çizildiğine dikkati çeken Merkez Parti Genel Başkanı “Tablo hiç de hükümetin çizdiği gibi değil. Şu anda ülkemizde 38 milyon icra dosyası var. Kredi kartı sayısı 57 milyona ulaşmış. Tüketici kredi borcu 125 kat artmış. Özel şirketlerin borcu 10 kat artmış. Borç alarak yatırım yapıyoruz. Yoksulluk sınırı 3 bin 800 lira. Kim Türkiye’de bu kadar para alıyor. Türkiye’de sosyal yardımlarla yaşayan 21 milyon vatandaşımız var. Sonra siz programınızda diyorsunuz ki, ekonomi tıkırında. Yok böyle bir şey” dedi.