Karslı: AKP’nin Bilgisayar Oyunlarına İzin Vermeyeceğiz

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Aksaray İl Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştirdi ve yaptığı konuşmada AK Partinin, Türkiye’de 80 yılda yapılanı, 10 yılda sattığını belirtti.

Partisinin Aksaray İl Başkanlığı’nın açılışına katılan Karslı, “Siz Aksaray’da yaşıyorsunuz. Aksaray’da milletin geçim kaynağının esası tarımdır. Tarımın ne hale getirildiğini gördük. Şimdi kimse toprağı ekmek istemiyor niye, çünkü bir şey üretmek için harcanan para, elde edilen ürünü karşılamıyor. Dolayısıyla herkes devletin verdiği yardımlarla yaşıyor. AKP ekonomiyi iflas ettirdi. Cumhuriyet ilk kurulduğu zaman Türkiye’nin bütçesi 118 bin Türk lirasıydı. Para yok, altın yok, iş yok. Yine de bir büyüme, bir ekonomik gelişme vardı. Sonraki yıllarda bakıyoruz, tüketim ekonomisi, israf ekonomisi. Bugün de geldiğimiz noktada, 80 yılda yaptıklarımızı, 10 yılda sattık. Hem de onda bir fiyatına sattık. Öyle bir ekonomi. Tüketim ekonomisi. Borçlarımızı da AKP döneminde 3 katına çıkardık.” dedi.

70’e yakın ilde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak büyük bir iş başardıklarına dikkati çeken Karslı “Bir tek sıkıntımız var o da AK Parti’nin bilgisayar hırsızlıkları. Bunu engellememiz lazım, ortadan kaldırmamız lazım. Hani derler ya, hırsız evden olunca öküz bacadan çıkar. Hırsızın da numaraları bitmiyor. O bilgisayar hırsızlıklarının nasıl engelleyeceğiz, onu düşünüyoruz şimdi. Bir milyon üyeye ulaştığımız zaman, sandık başında, o bilgisayar hilelerine izin vermeyeceğiz. Hedef koyduk, Aralık sonuna kadar 1 milyon üyeye ulaşacağız. Bakın CHP, cumhuriyet kurulduğundan beri var ve üye sayısı 600 küsür bin. Bu üyelerin de çoğu mefta, silinmemiş. Çağırsan mezardan gelmez, gelemez yani. MHP 30 küsur yıldan fazladır var, belki daha fazla işte, onların üyesi 300 bin civarında. Zaten biz 1 milyon üyeyi yakaladığımız zaman Türkiye’de AK Parti’den sonra ikinci partiyiz demektir. Ki, AK Parti’nin üye kaydı da bizim usulümüz gibi gidip anlatarak, bularak gönül vermiş insanlar değil. Adam iş ve işçi bulma kurumuna müracaat etmiş, ne demişler, git kayıt ol gel. Selam vereni üye kaydettikleri için, onlarınki de sahi değil. Haziran’daki seçimlerde bunları iktidardan indirerek, halkı iktidar yapacağız. İnanıyoruz ki, Merkez Parti Aksaray’da da birinci parti olacak” diye konuştu.