Karslı: ’AKP’ye edilen dualar neden kabul olmadı?’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı seçim değerlendirmelerine devam ediyor. Resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalarda HDP hakkında açıklamalarda bulundu.

Karslı’nın açıklamaları:

‘Daha öncede söylemiştim, içte PKK, Öcalan, HDP’yi ve dışta İsrail’i makbul ve mübarek haline getiren AKP, şimdi ise tenkit eden de AKP’dir. HDP ve AKP aynı kaynaklardan beslenir ve her ikisi Türkiye’ye, özellikle inançlarımız ve değerlerimize zarar verme projesidir. Bunun adı BOP. Öcalan’a özel sekreterya isteyen AKP’liler değil miydi? Şimdi neden birden bire terörist oldukları akla geldi. İnsafla düşünelim. HDP böyle giderse gerçek sol diye CHP’yi de tarihe gömebilir? CHP için üzülmem yanlış anlaşılmasın. Bu olanların sorumlusu hukuksuz AKP’dir. Tabii zulme rıza zulümdür hükmü gereği, bu kadar cinayeti olan HDP’ye oy veren insanlar da iyi düşünmelidirler.

Siyasete karışmayan! geceleri toplanıp, AKP’ye dualar okuyan, namazlar kılanların da duaları niye kabul olmadı diye düşünmeleri gerekir. Sonuçları haçlılar, siyonistler ve din iman ve ideoloji üzerinden değerlendirmek yanlıştır. Hukuk ve demokrasi çerçevesinde değerlendirelim. Eğer hukuk, demokrasi ve ahlak çerçevesinde kalırsak her şey güzel olur. Bu düşünce ve tutumumuz yanlışı düşünenleri de insaflı hale getirir. Herkes kurallar çerçevesinde, itidalla, kendi yanlışlarını görerek ve müspet hareketle olaylara bakmalıdır. İç muhasebe ve tövbe gereklidir. Biz camia ve cemaatler içindeki büyükleri de siyasetleriyle değil, takva ve ibadetleri, hizmetleriyle severiz. Onlar o çerçevede kalmalıdır. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler. Cemaatlerin mensupları kararlarında sadece idarecilerinin sözüne ve gözüne bakmasınlar. Kendi akılları ve ilkeleri de olmalıdır.