Karslı “Çözüm sürecini Apo ve Tayyip Erdoğan biliyor”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Çay TV’de İbrahim Eksilmez ile 25. Saat programına konuk oldu. Çözüm sürecinin AKP’li bakanlar ve milletvekilleri dahil kimse tarafından bilinmediğini ifade ederek “Sadece iki kişi biliyor. Biri bebek katili Abdullah Öcalan, diğeri de Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Programda İbrahim Eksilmez’in gündeme ve Merkez Parti’ye ilişkin sorularını cevaplayan Genel Başkan Abdurrahim Karslı şunları söyledi :

“Merkez Parti, Türkiye’deki siyasetin bitmişliğinden ortaya çıktı. Türkiye’de siyaset, şahsi menfaatler için ya da belli bir ideolojiyi insanlara giydirmek için yapılıyor. Biz Merkez Parti olarak ahlak, hukuk ve adalet temelli bir siyaset yaptıracağız. Adalet ve Kalkınma olan ismine kanıp, başlangıçta ben de AKP’ye oy verdim. Yanılmışım, hatta dolandırıldığımı, kandırıldığımı anladım.AKP döneminde din yozlaştı, hukuk bitti, hırsızlıklar arttı. İç ve dış borç arttı. Ferdi borçlanma tavan yaptı. Tamam vesayeti kaldırdılar ama askerleri aldılar 5 yıl içeride tuttular ve sonra paralel yapı bize kumpas kurdu deyip tekrar çıkardılar. Yani AKP kendi vesayetini kurmuş oldu. Tayyip Erdoğan’ın düşmanı Apo değil, paralel değil, muhalefet partileri değildir. Erdoğan’ın düşmanı kendisini sevmeyenler, istemeyenlerdir. İnşallah iktidara gelirsek tek bir kanun çıkartacağız. O da AKP döneminde çıkartılan bütün kanunların iptal edilmesi yönünde olacak. Ancak o zaman Türkiye düzelir.”
Program sunucusunun çözüm süreci sorusunu da cevaplayan Karslı “Şimdi bana söyleyin bu çözüm sürecini kim biliyor ? AKP’li bakan ve milletvekilleri de bilmez. Akil adamlar da bilmez. Zaten akil adamların bir bölümü ayrıldı, bir bölümü de deli adamlar oldu. Çözüm sürecini iki kişi bilir. Biri çocuk katili Abdullah Öcalan, diğeri de sayın Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’nin sorunu Kürt sorunu değil Öcalan ve PKK sorunudur. İktidar olursak Kürtlerle ilgili verilmemiş ne hak varsa hemen vereceğiz. Ama bunu PKK ile müzakere ederek yapmayız. Çünkü hakkında idam kararı verilen Apo’nun bu cezası uygulanmadı ya, işte o günden sonra şehitlerimizin hepsinin sorumlusu Apo’dur ve hukuki olarak söylüyorum sorumludur, hakkında yeni davalar açılmalıdır” dedi.