Karslı: “Dinde Sıkıntı Yok, Dindarda Sıkıntı Var “

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Artı 1 televizyonunda Cem Özer’in konuğu oldu. Özer’in tüm sorularına cevap veren Merkez Parti Genel Başkanı “Dinde sıkıntı yok, dindarda sıkıntı var” dedi.

Yaklaşık 1.5 saat süren programda çeşitli konularda görüşlerini açıklayan Karslı “Din söylenilen şey değil, yaşanılan şeydir. Son zamanlarda insanların bu konuda tepki göstermesinin nedeni, dindarların söylemleriyle, yaptıklarının birbirine uymamasıdır. Yani dinde sıkıntı yok, dindarda sıkıntı var. Siyasal islamcılar dini tahrip ediyor. Bizim siyasetimiz, din tahrip olmasın, bayrak inmesin, vatan bölünmesin” diye konuştu.
AKP’nin bir proje partisi olduğunu vurgulayan Abdurrahim Karslı “90’lı yılların başından sonra küresel güçler ülkemize gelmeye başladı. Biz siyasal islamcılarla çalışacağız dediler. Tayyip bey vardı, Abdullah bey vardı. Hatta sosyal demokratlardan da bu projenin içerisinde olanlar vardı. Deniz Baykal’ı cumhurbaşkanı yapacaklardı ama o fikir çalışmadı.Bütün bu yaşananların şahitleri hala yaşıyor. Ali Bulaç biliyor, Abdurrahman Dilipak biliyor” dedi.
Türkiye’de artık yeni bir siyaset olduğunu vurgulayan Genel Başkan Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü :
“Kimsenin talimatıyla parti kurmadık, kimsenin parasını kullanmadık. Ortada 4 yıllık bir çalışmanın sonucu var. Millet istedi biz ekip kurduk. Bugün geldiğimiz noktada kartopu gibi büyüdük. Bu işi sonuna götürene kadar yeterli bütçemiz var. Seçimlerden sonra da bütçemiz var. İktidara talibiz.”