Karslı, küresel güçlere işaret etti

24 Mayıs 2018

MERKEZ PARTİ GENEL BAŞKANI PROF. DR. ABDURRAHİM KARSLI, IŞİD’İN PARİS’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TERÖR SALDIRILARI SONRASI DÜŞÜNCELERİNİ TWİTTER’DA PAYLAŞTI.
Terörist gruplara destek veren batılı devletleri ve siyasetçileri sorgulayan Prof. Karslı, küresel güçleri sorumlu tuttu.

PROF. DR. ABDURRAHİM KARSLI’NIN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:
Zulüm kimden gelse kime karşı olsa mazlumun yanında olmak lazım. Fakat Fransa ve dünyadaki terör olaylarını birde böyle okumak gerekmez mi?

Evvela dünyada terörün terörizmin sebeplerine bakarsanız, bu sebepleri doğuran, körükleyen, hatta terör örgütlerini kuran küresel güçlerdir. En açık misali El-kaidenin bizzat inşa edeni ABD, Suudi Arabistan ve bir kısım güçlü ve finansörü Ortadoğu şirketleridir. Hedef güya Rusya idi… Kurulduğu ilk yer Afganistan, lojistik daha çok Pakistan. Lider bin Ladin, büyük ve zengin bir aileye mensup, yetiştirildiği yer ABD vs.

Sonra örgüt kuvvetlendi güya inşa edenleri de dinlememeye başladı, müslümanlara yapılan haksızlıklara karşı başkaldırdı ve kuleleri vurdu.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ KÜRESEL GÜÇLER Mİ YÖNETİYOR?
Fakat aklı başında olan her insan dediki işin içinde yine ABD’li ve batılı gizli servisler olmazsa bu örgütler bu organizasyonu yapmazdı. Kabul edelim güçlendi ve yaptı, neden kurdunuz, uluslar arası hukuk ve vicdan dışına neden çıktınız? Bu olay sonrası yaptıklarınız doğru mu?

Yoksa bu olaylar, bu örgütler hala sizin elinizde ve kontrolunüzde, istediğiniz zaman işinize geldiği şekilde kullanıyor musunuz?

Unutmayalım ABD ve Batının yaptıklarına ve tarihi siciline bakarsanız, bir tek ölçüleri vardır, o andaki ve istikbaldeki menfaatleridir.

MÜSLÜMANLAR İÇİN NÜFUS PLANLAMASI
Bu menfaatleri uğruna kaç defa dünyayı ateşe verirler ve yine verdiler. Şimdi üçüncü dünya savaşının ayak seslerinden bahsediyorlar. Nasılki 11 Eylül ABD kulelerin vurulması bunlara vurmak ve tahrib etmek için bir hareket alanı açtı, bu Fransa saldırısı da öyle olacaktır. Yine kan, yine kıyım, yine savaş, yine silahların eritilmesi, yine müslümanlar için nüfüs planlaması. Yabancı konuşmaları takip ediyorum.

Açık açık şunu söylüyorlar, bizim nufüsümüz devamlı azalıyor,müslüman nufüsü devamlı artıyor. Bunlar ekmek aş istiyor, bu önemli bir tehlike! Ayrıca gelişen teknoloji ve haberleşme sayesinde müslümanlar kafasını çalıştırmasa da hürriyeti tanıyorlar.Bu önemli ve ciddi bir tahlike! Fakat şunu unutmamak gerek, akıllı, şuurlu, aydın ve istikbalini doğru düşünen ve planlayan bir insan bu oyunlara neden düşer.

HUKUK VE ÖZGÜRLÜKLERDEN YANA OLALIM
Suç kimde? Kesinlikle suç evvela bu zülme maruz kalan, küresel güçlerin oyununa gelen, cahillik, fakirlik, param parça olmuş bu bölgenin halklarında… Başkasını suçlayarak bu işin içinden çıkamayız. Hiç olmazsa olaylardan ders çıkarmalıyız. Doğruluğu, çalışkanlığı, üretmeyi hedef yapmalıyız. Kendi kendimize zülmü ve emevilerden beri, “lider ve imam zalim bile olsa uyunuz, ihtilaf çıkarmayınız” batıl fikrini bırakmalıyız.

İçte ve dış hukukta herzaman Hakkın, adaletin, hürriyetin, iktisadın, işi ehline vermenin taraftarı olmalıyız.

Lütfen unutmayalım, bütün bozulmamış hukuk sistemlerinin,inançların iki temel esası vardır.

1-İşi ehline vermek 2-Adaletle hükmetmektir.

Küçük bir rahatsızlığım var, fazla yazamıyorum. Aslında derdim çok. Bu meseleleri Perşembe günü televizyon programında konuşmak niyetiye!