Karslı “Medya bu tavrına devam ederse kendisini imha edecek”

24 Mayıs 2018

Seçim çalışmalarını İstanbul’da sürdüren Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı iyigünler.net sitesine özel açıklamalarda bulundu.
Medyanın tarihinde görülmemiş bir kaos içerisinde olduğunu ve bu tavırlarını sürdürmeleri halinde tıpkı ateş çemberinde kalan akrep gibi kendilerini yok edeceklerini söyledi.

Vatandaşlarla sohbet eden Karslı esnafın sorunlarını dinledi.Seçim çalışmaları sırasında halkın geçek taleplerini,şikayetlerini dile getirmeyen medya kuruluşlarına da değinen Karslı “Medyanın eski güvenililirliği,tarafsız haberciği tartışılır hale gelmişse o ülkenin medya kuruluşlarında ciddi sorun var demektir.Maalesef medya son dönemde bağımsız haberciliğini yitimiştir.Bir tarafta yandaş medya,bir tarafta,cemaat medyası,bir tarafta Holding medyası oluştu.Herkes kendi görüş açısından haber veriyor.Tarafsızlık kaidesine uyan yok.Yazarlarımız artık bağımsız yazı yazamıyorlar.Konuları başkaları saptıyor yazın diyor.Tv’ler de aynı.Programlara çıkacak kişileri program yapımcıları değil ,patron düzeyindeki kişiler karar veriyor.Satışları da ortada,yaptıkları haberlerin etkileri de ortada.Bir tek sosyal medya şimdilik biraz daha bağımsız.İnsanların en büyük haberalma aracı medya bu durumdayken gelin de bu ülkede siyaset yapın.”
Medyanın bu seçimlerden sonra yeniden yapılanmasını beklediğini söyleyen Karslı “Umarım bu seçimlerden sonra medya kuruluşları yeniden kendilerine çeki düzen verirler.Doğru,tarafsız ,güvenilir habercilik günlerine geri döneriz.” dedi.