KARSLI: “O Kadar Sorunumuz Varken Hükümet Banka Batırmaya Çalışıyor”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı “Ülkemizde terör, ekonomik, eğitim ve hukuk sorunu varken, hükümet banka batırmaya çalışıyor” dedi.
Türkiye’nin her meselede dibe vurduğunu belirten Karslı “PKK şehrin göbeğinde okul yakıyor, yol çeviriyor, kendi okulunu açıyor, kimseden ses çıkmıyor. IŞİD konusunda ABD siz karşı çıkmazsanız biz PK’yı kullanırız diyor, kimse açıklama yapmıyor. Uluslararası terör Türkiye’yi rehin almış. Türkiye birçok noktada aklını kaybetmiş gibi. Ama gelin görün ki, hükümet bunlarla uğraşacağına, bankaları nasıl batırırız diye çaba sarf ediyor. O bankaların açılışı yapan sayın Tayyip Erdoğan, sayın Abdullah Gül değil mi ?.Şirketlere bazı bankaların verdiği teminat mektubunu kabul etmeyin diye baskı yapılıyor. Bu vatandaşı taciz etmektir. İnsanlar o banka ile çalışıyorsa onları yok etmeye çalışmaktır” diye konuştu.

Yeni Türkiye söyleminin de yalan olduğunu vurgulayan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı “Ne yeni Türkiye’si.. Her şey Tayyip Erdoğan’a göre uygulanıyor. Sayın Davutoğlu devletin Genel Müdürü gibi. Her şey Cumhurbaşkanı’nda..İşaret ediyor, hükümet uyguluyor” şeklinde konuştu.

Türk gençliğinin de bitmiş olduğunu ileri süren Abdurrahim Karslı “Lady Gaga diye biri geliyor, gençlik ağlıyor. Üzülüyorum, ben de ağlayacak gibi oluyorum. Bizim gencimiz vatan için, millet için, aile için ağlar. Ama AKP böyle duyarsız, sorumsuz bir gençlik yetiştirdi maalesef” dedi.