Karslı: “Öğretmenleri Kimseye Muhtaç Etmeyeceğiz”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Öğretmenler Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda, toplumumuzun gelişmesinde, insan kalitemizin belirlenmesinde en temel görevi üstlenen öğretmenlerimizin, hak ettikleri konumda olmadığını belirtti.

Son yıllarda yapılan yanlış uygulamalarla eğitim kadromuzun huzursuz, tatminsiz ve kaygılı olduğunu vurgulayan Karslı; “Biz iktidara geldiğimizde bugün sayıları 850 bine yaklaşan öğretmenlerimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Onlara hak ettikleri desteği sonuna kadar vereceğiz. İşe başlayan öğretmenimize 2500-TL taban ücret ödeyeceğiz. Her 10 yıl için 1500-TL ek destek priminin dışında, öğrencilerin başarısı oranında başarı destek primi vereceğiz. Her öğretmene ayda 300 TL konut yardımı yapacağız. Ulaşım, İletişim, Elektrik, Su, Doğalgaz gibi temel giderlerinde, konut ve taşıt vergisinde yüzde 50 indirim sağlayacağız” dedi.
Öğretmenlerin özlük haklarının yanı sıra çalışma koşullarının da yeniden düzenleneceğini vurgulayan Merkez Parti Genel Başkanı, “Değerli öğretmenlerimizin şevk ve heyecanını kıran haksız ve adaletsiz uygulamalara son vereceğiz. Gerçekleştireceğimiz eğitim reformuyla mesleğin itibarını yeniden yükselteceğiz. Bu kutsal mesleğe yaraşan idealizmi ve amatör ruhu yeniden dirilteceğiz” diye konuştu.