Karslı: ‘Tayyip ve yakınlarına dokunan yandı’

30 Mayıs 2018

Merkez  Parti  Genel  Başkanı  Prof. Dr. Abdurrahim Karslı,’Türkiye’de, Tayyip Erdoğan ve yakınlarına dokunan yandı. Türkiye’de sadece ve  sadece Tayyip Erdoğan ve yakınlarının söz söyleme hakkı  var. Diğer kesim ağzını açtığı anda kendini içeride buluyor’ dedi.

Partisinin İstanbul İl örgütü tarafından Beylikdüzü’nde  organize edilen Yerel  ve Ulusal Medyanın katıldığı  kahvaltılı basın toplantısı samimi ve renkli bir atmosferde gerçekleşti. Basın Mensuplarıyla bir araya gelen Merkez Parti  İstanbul  Milletvekili adayları kısa sürede kendilerini tanıtıp ve yerel medyadan destek istediler. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda  söz alan Merkez Parti İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir, konuşmasına 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlayarak başladı. Zehir, 1 Mayısların kavga değil barış ve huzur getirmesini diyerek, Beylikdüzü sakinlerinden partisine destek ve oy istedi. Yeni bir parti olmalarına rağmen, seçimlere girmeyi  hak ettiklerini belirten Zehir, ’Umarım sizler de Merkez Parti’ye destek olur ve oy verirsiniz’ dedi.

KARSLI-KONUŞMA

Daha sonra söz alan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı’da sözlerine 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlayarak başladı. Başkan Karslı daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:’ 1 Mayıs İşçi Bayramı şenlik içinde kutlamak  lazım bir bayram şenliği olması lazım. 1 Mayıs için Taksim diye ısrar etmemek lazım. 1 Mayısı kutlamak için birçok yer var. İktidar ne söylediğini bilmiyor. Onun için de kavga etmeye birbirimize saldırmaya gerek yok.1 Mayısı muhabetle, sevgiyle kutlamak gerek. Allah’ın izniyle Merkez Parti iktidarında böyle bir şey olmayacak ve kimse aylar öncesinden ‘1 Mayısı nasıl kutlayacağız’ diyerek kara kara düşünmeyecek. Hükümet ile İşçi temsilcileri bir araya gelip  konuşmalı ve bu işi çözmeliler.  Kavga etmeye gerek . Bir ortak yol bulunur ve 1 Mayıs orada kutlanır. Eğer illa da düşman olmak  istiyorsanız, kendi aklınızla kendi fikrinizle mücadele edin ve onunla kavga edin. Mutlaka biriyle kavga etmeyi düşünmeyin. Soma’da 301 işçimiz öldü. Ermenek’te 18 kişi hayatını kaybetti. Ne oldu hükümet bunlarla ilgili ne yaptı. Herhangi bir çalışma var mı?

KARSLI-BEYLİKDÜZÜ-İLÇE

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, son günlerde İstanbul Adalet Saray’ında yaşanan olayları gündeme getirerek,’Hakim verdiği bir karardan dolayı gözaltına alınıyor ve tutuklanıyor. Bu karar hızla veriliyor ve hiç vakit kaybettirilmeden yerine getiriliyor. Şimdi Hakim Hukuk ve Adaletin teminatıdır. Sen bu teminatı sağlayan adamları içeri atarsan  peki Hukuk ve Adaleti kim sağlayacak? Türkiye’de Tayyip Erdoğan ve yakınlarına dokunulmuyor. Yalnız  onlara kimse bir şey söyleyemiyor. Bir tek onların konuşma hakkı var” dedi.  Başkan Karslı, ’Türkiye’nin Libya, Suriye, Mısır, Irak ve kısacası  Ortadoğu rejimine döndürülmek isteniyor. Tayyip’in derdi bu. Cumhuriyete son verip kendi başkanlık istemini veya kendine uygun bir sistem kurmak. Bakın Anayasa’da Türk kelimesine bile karşı çıkıyorlar. Yani Türklüğü içlerine sindiremiyorlar. Ev yanıyor ev. Ev yanarken kimse rahat oturup yemek veya başka bir şey yiyemez. Karınca misali de olsa herkes yangına su taşıyacak’ diyerek davetlilerden Merkez Parti’ye destek ve oy istedi.

BAŞKAN KARSLI, PARTİSİNİN BEYLİKDÜZÜ İLÇESİNDE!

Merkez Parti  Genel  Başkanı Abdurrahim Karslı ve Milletvekili Ercan Cengiz, geldikleri Beylikdüzü’nde ayaklarının tozuyla Merkez Parti İlçe örgütünü ziyaret edip  seçim çalışmaları hakkında bilgi aldılar. İlçe Başkanı Murat Kış’tan seçim çalışmaları hakkında bilgi alan Genel Başkan Karslı,’Daha çok çalışını. Daha çok kişiye gidip yüz yüze görüşün’ diyerek tavsiyelerde bulundu. Başka Karslı daha sonra Beylikdüzü  İlçe Başkanı ve çalışanlarla  hatıra fotoğrafı çektirdi.