Karslı Trabzon’dan seslendi: AKP kendi safına alamadığını ‘halleder!’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, 7 Haziran 2015 seçimleri nedeniyle Trabzon Bölge milletvekili adayları ve partililerle Trabzon’da bir araya geldi.
Trabzon halkı ve partililerin yoğun ilgisi altında geçen toplantıda milletvekili adayları ve ilçe başkanlarının tanıtımdan önce İstiklal Marşı okunup saygı duruşunda bulunuldu. Genel Başkan Yardıcısı İbrahim Çebi’de kısa bir genel durum değerlendirmesi yaptı.
Merkez Parti Trabzonda milletvekili tanıtımını ve ilçe başkanlarını tanıtıldı.
Milletvekili Adayları Ekrem Çapkınoğlu, Yavuz Selim Kullaç, Elif Balaban Hacıislamoğlu, Erhan Eroğlu, Gökhan Kamen, Recep Aydemir,

İlçe Başkanları
Mehmet Hacısalihoğlu (Ortahisar), Fatih Çebi (Araklı), Engin Yazıcıoğlu (Çaykara), Mustafa Sarı ( Dernek Pazarı), Yusuf Derin (Düzköy), İzzettin Uzun (Köprübaşı), Engin Kol ( Sürmene), Onur Hacıhamzaoğlu ( Yomra), Kasım Saral ( Of) İl Başkanı Halim Hacısalihoğlu açılış konuşması yaptı. Konuşma sonrası sonrası ilde halk ve esnafla sohbet edip dertlerini dinleyen Abdurrahim Karslı ve ekibi Trabzon’da gelecekle ilgili çalışmalarını anlattı.

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Trabzon’un sorunları ve yapılması gerekenleri anlatarak, vatandaşlardan yardım istedi. Abdurrahim Karslı yaptığı konuşmada hükümete sert çıkışlarda bulundu. Sayın Erdoğan’ın yanındakiler bile kan ağlıyor. Dün bağlı olduğu tarikattan beni ziyarete geldiler. O insanlar bile ağlıyor. Böyle din böyle Müslümanlık olur mu diye serzenişte bulundular. Artık hırsızlık çalma çırpına devri bitti. Tek başına hükümet kuramazlarsa Kafayı gıyotine verdiler. Çünkü eriyorlar hem de mum gibi. Çünkü bunların başını belası PKK olacak belalarını oradan bulacaklar. Eğer Hdp meclise girerse onlara çok ciddi sıkıntı olacak çünkü tek başına iktidar olamazlar. O Yüzden de azınlık iktidarı olacak o da Erdoğan ve eşrafıyla fazla sürmez, diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Evimiz yanıyor diyorum her yerde. Bu yangını söndürmeye koşarak geldik. Şimdi diyorum ki bir su da siz tutun, bize yardım edin evimizi, yuvamızı beraber kurtaralım. Bize yetki verin. Bu hükümet sizi, halkı kandırdı ve halen kandırılıyorsunuz. Yalan ve riyakarlık üzerine kurulu yapıları artık ortada. Bu yüzsüzler yüzünden din tahrip oldu, adalet kalmadı. Planlı bir yozlaşma, ahlak çöküşü yaşatıyorlar. Namaz boynumuzun borcu, yolsuzluk evimizin harcı bunların düsturu.Kendilerinin ceplerinde neler var? Bir de bakın sizin cebinizde ne var? Biz kimsenin boyunduruğunda burada değiliz. Arkamızda kirli hiç bir oyun yok. Hortumladığımız paralarla çektiğimiz reklamlarımız da yok. Biz alın terimizle, yüreğimizle buradayız. Siz de gelin bize destek olun. Vatanımızı, memleketimizi bu karanlık çukurdan kurtaralım.” diyerek sözlerini bitirdi.