Merkez Parti Afyonkarahisar’da

14 Kasım 2019

Merkez Parti Teşkilat Başkanı Hüsnü Döğer ve Genel Başkan Danışmanı Yusuf Ziya Kıvanç ile beraberindeki heyet tarafından Afyonkarahisar’da bir dizi ziyaret gerçekleştirildi. İl Başkanı Turhan Gökpunar tarafından karşılanan heyet daha sonra İl Başkanlığına geçerek partililer ve vatandaşlarla sohbet etti.

Teşkilat Başkanı Hüsnü Döğer ve Genel Başkan Danışmanımız Yusuf Ziya Kıvanç beyler tarafından genel Türkiye siyaseti ile Merkez Parti faaliyet ve projeleri hakkında bilgi verildi, vizyon kazandırıcı ve umut verici konuşmalar yapıldı.

Heyetimizce toplantı katılımcılarına genel Türkiye siyaseti ve özellikle Afyonkarahisar’ın siyasi ve sosyal durumunu nasıl gördükleri, ilin öne çıkan sorunları, halkın siyasi eğilimlerinin ne yönde değişmekte olduğu hususlarında görüşleri soruldu. Bu kapsamda özetle: Halkın iktidara özellikle ekonomik sıkıntılar nedeniyle tepkili olduğu, adalet mekanizmasından kaynaklanan mağduriyetlerin ülke genelinde olduğu gibi ilde de yaygın olduğu, halkın sorunlarını ve mağduriyetleri sürekli dile getirmesinden dolayı Merkez Parti Genel Başkanı Sayın Abdurrahim Karslı’ya yönelik ilgi ve sevginin artmakta olduğu şeklinde görüşler ifade edildi.

Daha sonra il ve ilçe teşkilatlarının durumuyla ilgili toplantıya geçilmiş, verimli geçen  toplantının ardından; Dinar, İhsaniye ve Emirdağ’da ilçe başkanı atamalarının gerçekleştirdiği, Merkez ve Başmakçı İlçelerine başkan atanması hususunda mutabakata varıldığı, Sandıklı ilçesi için görüşmelerin devam ettiği belirtilerek,  İl Başkanı Sayın Turhan Gökpunar tarafından, ataması yapılan ve yapılacak olan ilçelerle beraber hızlıca kongre süreçlerinin işletileceği ve yılbaşına kadar tamamlanabilmesi amacıyla çalışmalara hız verildiği kaydedildi.

Öğleden sonra Emirdağ İlçesinde İlçe Başkanımız Sayın Dilek Erdoğmuş ve partililer tarafından sıcak ilgiyle karşılanan heyet burada da bir takım temaslarda bulunarak ziyaretlerini sona erdirdi.