Merkez Parti, bayramda doğudan batıya kardeşlik mesajı verdi

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, iç ve dış politikada işlerin çıkmaza girdiğini belirterek, Davutoğlu’nun ‘bizden habersiz yaprak kımıldamaz’ dediği Suriye’de devre dışı kalındığını söyledi.
“Putin ABD’nin planlarını alt üst ettiği gibi, Türkiye’yi de çaresiz bıraktı” diyen Prof. Karslı, bu durumun uzun dönemde sıkıntılar çıkaracağını kaydetti. ABD’nin bundan sonra bölgede, PKK’nın uzantısı olan güçlerle, Esed ve Rusya’ya daha çok yakınlaşacağını ve beraber çalışacağını savunan Karslı, “Hiçbir gücün yanında yer alamayan ve kendi başına bir oyun kuramayanlar bundan sonra girdiği riskler ve gelecek mültecileri bekleyecektir” diye konuştu.

Karslı, Necmettin Erbakan’ın 2007 yılındaki öngörüsünün gerçekleştiğini de söyledi. Merkez Parti Lideri, “Hoca, İsrail, Hizbullah’tan intikamını Suriye’nin çökertilmesiyle alacak buna da Türkiye alet olacak demişti, maalesef alet oldu” ifadesini kullandı.

Karslı, twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“ABD, ‘Irak ve Suriye, savaş ve mezhepsel çatışmalar nedeniyle parçalanacak. Suriye’den başlamak üzere haritalar tamamen değişecek’ diyor. Türkiye’nin eşbaşkanlığını üstlendiği rezil BOP projesinin bir şartı, bu bölgede coğrafi haritaların değişmesi, dinin sekülerleştirilmesi v.s. bundan sonrası için daha kolay olacak. Suriye önemli bir ülkeydi ve yıllarca dayanabildi. Şimdi sırada bağımsız Kürdistan var. En son 2006’da İran ve Suriye’nin desteğinde Hizbullah, İsrail’e tarihinin en büyük yenilgisini tattırdı; Şimdi İsrail intikamını alıyor. Erbakan hoca “İsrail, Hizbullah’tan intikamını Suriye’nin çökertilmesiyle alacak buna da Türkiye alet olacak demişti maalesef oldu (2007). Diyarbakır yıldız olacak diye bizimkinleri iktidarla kandıran ve BOP’a ikna edenler 2011’de Suriye konusunda yine kandırdılar. Bu defa Türkiye “Müslümanların hamisi ve lideri olacaktı, kadim medeniyet ve yeni Osmanlı vs çok şey” olacaktı ne oldu hep beraber gördük. Aynı mantıkla Amerikan askerine Irakta ev sahipliği yapmak için tezkere hazırladık ve onlara ne kadar dualar ettik hatırlayınız. Maksadımız Iraka tam demokrasi getirmekti ve ne geldiğini gözümüzle gördük. Şimdi ben merk ediyorum biz hala BOP’un eşbaşkanımıyız, neyiz? Çünkü BOP adım adım gerçekleşiyor. Amerika ve Rusya da kendine düşen payı alıp bölgede varlığını iyice kuvvetlendirecekler. Katiller Müslümanların iki güzel ülkesini, kendi aralarında pay ettiler. IŞİD, PYD-PKK ve Türkiye ise sadece küresel güçlerin oyuncağı oldu. Sonuçta BOP, Türkiye, İran ve Suudi Arabistan’ı da parçalayacak. Ortadoğu’da İslami grupların tamamı etkisizleştirilecek. BOP projesine göre bölgede tek etkili güç İsrail kalacak. İslam dini tahrib edilecek, İslam bölgede etkili güç olmayacak. Unutmayalım, uyanıık olup çok çalışmamız ve oyunu bozmamız lazım, ümitsizlik yok. Onların bir hesabı Allah’ın da bir takdiri var.”