Merkez Parti, Dünya Kadınlar Günü’nde Adıyaman’da

30 Mayıs 2018

ADIYAMAN – 8 Mart Pazar Dünya Kadınlar Günü’nde Merkez Parti Adıyaman’da. Ülkemizde her gün bir yenisine tanık olduğumuz kadına şiddet, taciz, tecavüz ve cinayet hadiseleri ile yakından ilgilenen Merkez Parti Kadın Kolları da 8 Mart günü Merkez Parti’nin Adıyaman’daki organizasyonunda yer alacak. Onlarca cinayet, tecavüz ve sonuç olarak güle oynaya salınarak dışarı salınan suçluların bu topraklarda fink attığını belirten Merkez Parti Kadın Kolları Başkanı Mehlika Başar Merkez Parti’nin Hak ve Hukuk arayışının önemli bir kolunun da kadın hakları, güvenliği ve kadın erkek eşitliği üzerine olduğunu hatırlattı. Dünya Kadınlar Günü’nün kutlanacağı ve kadına şiddetin lanetleniceği organizasyon saat 11:00’da.

Tarihi dokusu, dünya mirası Nemrut Dağı ile binlerce yıllık bir geçmişe sahip Adıyaman’da uzun ve titiz çalışmaların ardından kurulan Merkez Parti İl Teşkilatı seçim stardı vererek bölge halkının hizmetinde olacak. Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’yı bağırlarına basmak için uzun süreden beri hummalı bir çalışma yürüten Adıyamanlılar, Başkan Karslı’yı Havalimanında karşılamak için adeta seferber oldular.

Sabahın erken saatlerinde Adıyaman’a girecek olan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, partililerle sabah kahvaltısında buluşacak. Kahvaltıda bölge halkının sorunlarını diyecek olan Başkan Karslı, daha sonra gideceği Merkez Parti İl örgütünde seçim stardını resmen başlatacak. Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, daha sonra şehrin çeşitli bölgelerindeki esnafı ziyaret ederek Merkez Parti’nin programı ve izleyeceği yol hakkında bilgi vererek,’Tüm Adıyamanlıları Merkez Parti’ye bekliyorum. Vereceğim seçim stardında onlarında bulunmaları ve bizimle aynı duyguyu paylaşmalarını istiyorum’ diyerek Adıyamanlılara çağrıda bulundu.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, bölgenin önde gelen İlçeleri arasında yer alan Kahta’yı ziyaret edecek. Bölge halkının yakından tanıyan ve bir çoğunun Üniversitede arkadaşı olan Başkan Karslı,bir taraftan dostlarıyla hasret giderirken, değer taraftan da Adıyamanlılara partisinin çalışmaları hakkında bile verecek. Birçok dilden ve dinden insanın dostluk, kardeşlik ve beraberlik içinde yaşadığı Adıyaman’a yabancı olmadığını dile getiren Başkan Karslı,’Çoğu ya benim hemşerim, ya talebem ya da İstanbul’dan göçüp gidenler hemen hemen tüm Adıyamanlıları tanırım ve birim. Adıyaman’da yabancı yok. Adıyaman Türkiye’nin mozaiğidir. Tarihinden insanına kadar ne ararsanız bulursunuz” dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı daha sonra bölgede halk üzerinde büyük bir etkisi olan ve en çok izlenen televizyon kanallarıı arasında yer alan Mercan TV‘de canlı yayına çıkarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.