Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan, Dağlıca’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama

24 Mayıs 2018

Sevgili Vatandaşlarım
Hepinizin bildiği gibi ülkemizde siyasi istikrarsızlığı fırsat bilerek, işi iyice azıtan TERÖRİST PKK, ülke topraklarımızı şehit kanları dökmeye devam etmekte.

Her gün bir eve ateş düşmesinin artık olağan olduğu ülkemizde 7 Eylül 2015 günü yine terörist PKK askerimize saldırmıştır. İnsafsızca, canice, vicdansızca ve alçakça yapılan bu terör saldırısında, ülkemiz son yıllarda yaşadığı en büyük şehit haberi ile sarsılmıştır.

Dağlıca bölgesinde görev yapan vatan evlatlarımız hunharca, haince ve kalleşçe saldırıya uğramıştır.

Olayların olduğu saatlerde ise maalesef hükümet yetkilileri, Televizyon kanallarında boy göstermekte idiler. Hatta o kadar ki Sayın Başbakan Davutoğlu, olay olduğu saatte Milli Futbol Maçımızı statta, şehit ailemizin küçük çocuğu ile seyrediyordu.

Şimdi olayın muhataplarına soruyorum; Bu ülkede istihbarat yok mu, İHA’lar yok mu. Sayılarının 200-250 arası olduğu söylenen ve ağır silahlarla askerlerimize saldıran terörist PKK olay yerinde konuşlanırken, hiç mi dikkat çekmedi. Bu askerlerimiz bu tuzaklara nasıl düşürüldüler.

Sayın Başbakan evlerine ateş düşen bu şehit ailelerine ne söyleyecek? Her zaman olduğu gibi kendimizi ‘Vatan Sağolsun’ söylemi ile mi avutacağız? Artık ‘VATAN SAĞOLSUN, ASKERİMİZ ÖLMESİN’ demenin vakti geldi de geçiyor. Bunu diyebilmek için bu iktidar ve muhalefetten topyekün kurtulmamız gerekir.

Merkez Parti olarak artık şehit haberlerinin son bulmasını temenni eder, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine Allah’tan sabır dilerim.

Prof. Dr. Abdurrahim Karslı

Merkez Parti Genel Başkanı