Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Karslı: ‘HDP, AKP’nin gizli ortağı’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, ‘HDP, bugünkü siyasi iktidarın yani AKP’nin gizli ortağı. Kavgaları da yalan üzerine inşa edilmiş. HDP Apo’dan aldığı talimatla hareket ederken, AKP’de dış güçlerin verdiği bilgiler doğrultusunda hareket ediyor’ dedi.
Mecidiyeköy’de bulunan ve kısa adı KRT TV olan Kültür televizyonunda yayınlanana ‘Yeni Siyaset’ programının değişmeyen konuğu olan Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, gündemi şaşırtan açıklamalarda bulundu. Çağlar Cilara’nın gündeme dair, Merkez Parti ve Merkez Parti Beyannamesi hakkındaki soruları yanıtlayan Genel Başkan Karslı, seçimlerle ilgili tahminler için,’Rakam vermek istemiyorum ama benim aldığım bilgilere göre AKP tek başına iktidar olamıyor ve iktidarı kaybediyor. Yani 276 Milletvekili sayısını bulamıyor’ dedi.

Genel Başkan Karslı, bir soru üzerine ,’Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Seçim sonuçları eskisi kadar ciddi. Yani burada AKP tek başına iktidar olamıyor.AKP eski AKP değil. Bunu parti içindeki kişiler bile söylüyor. Ali Babacan söylüyor, Bülent Arınç söylüyor. Hatta insanlar kimliklerinin açığa çıkmasından korktuğu için sesini çıkarmıyor. Aslında AKP için için kaynayan bir kazan gibi. Hukuksuz aktık tersine döndü. Bu da AKP’nin tek başına iktidar olamayacağını gösteriyor. Dönemin Uluştırma Bakanı şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Baş danışmanı konumunda olan Binalim Yıldırım ne dedi ’Biz kimseye iktidar falan vermeyiz. Azınlık hükümeti kurar ve bir yıl için de de seçime gideriz. Bu da gösteriyor ki AKP de durumu biliyor. AKP’nin tek hedefi var o da HDP’nin barajı geçmemesi. Çünkü HDP barajı geçemez ise özelikle Doğu ve Güneydoğu’da aldığı bütün oylar AKP’ye geçecek. O zaman da AKP tek başına iktidar olur. AKP iktidara gelmeden önce ne dedi ’Biz seçim barajını değiştireceğiz’ dedi. Ne oldu, şimdi ne diyorlar ‘Kim koyduysa o değiştirsin’ yok böyle birşey çünkü seçim barajı AKP’nin işine geliyor’ dedi.

AKP’nin bir proje partisi olduğu iddaisını yenileyen Merkez Parti Genel Başkanı Karslı,’AKP bir proje partisidir. Daha önce söyledim Ama kimse cevap vermedi. Demek ki söylediklerim bir gerçek payı var. AKP’nin ortağı da PKK’dır. Çünkü AKP her olayda PKKyı önü sürüyor.

HDP ise PKK kadan beslene bir parti yani terörden beslenin bir parti. Gücünü PKK’nın silahlı gücünden alıyor. HDP kendi başına hareket eden ve kendi kararını kendisi veren bir parti gedil. HDP Apo’dan ve PKK’dan aldığı talimatlara göre hareket eden bir partidir. PKK’nın eski lideri Apo’da tek başına hareket eden biri değil o da bazı kesimlerin verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ediyor. AKP kendisini eleştiren ve tehdit edin kişi ve kurumları ‘Paralel’ olarak nitelendiriyor. Düşünebilir musunuz?. Düne kadar birlikte çalıştığın kişileri ve kurumları bugün kalkmış ‘Paralel’ olmak la suçluyor’ dedi.

TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK SİSTEMİ OLMAZ!

‘Yeni Siyaset’ programının hazırlayıcısı ve sunucusu olan Çağlar Cilara,Türkiye’de Başkanlık Sistemi’ ile ilgili soruya Merkez Parti Genel Başkanı Karslı şöyle yanıtladı,’Türkiye’de Başkanlık Sistemi olmaz. Dünyada bile başkanlık isteminin bir örneği yok. Dünyada Başkanlık Sitemiyle yönetilen bir ülke yok. Türkiye Başkanlık Sistemiyle başarılı olamaz. Türkiye için tek yol Parlamenter Sistemdir. Bugün Başkanlık sitemiyle yönetilen ABD’de gerçek bir demokrasi var mı?. ABD bile Başkanlık Sistemi konusunda listenin en sonunda yer alıyor. Bugün Cumhuriyetin temel ilkeleri bellidir.

Nedir bu Cumhuriyetin temel ilkeleri. Hürriyet, Laiklik, Kanun ve Medeniyet. Ama eğer siz Medeniyeti Sefaat olarak kabul ederseniz o zaman da AKP zirve yapar. Çünkü AKP’nin teorik olarak bir temeli yok. Bir felsefesi yok. Bugün milletin değerlerine sahip çıkan ve onu koruyan bir tek parti var o da Merkez Parti. AKP’de ve Ahlak ve Hukuk diye bir şey yok. Kalmamış. Çünkü adamlar her şeyi kendilerine göre yorumluyorlar. Ahlak ve Hukuk olduğu bir parti var ise o da Merkez Partidir. Siz kalkıp torba yasaya son anda bir madde ekletip, hem örtülü ödeneği kendiniz kullanmak için yasa çıkartacaksınız, hem de İstihbarat toplaya yetkisini kendi tekelinize alacaksınız . Bugün 11. Cumhurbaşkanı’nın 7 yılda harcadığı ödeneği, siz 7 ayda hem de 4 katını harcıyorsunuz. Çünkü hesap soran yok. Devletin borcu 3 kat artmış. İMF’ye para veriyoruz zırvasını söylüyorlar. Madem İMF’ye para veriyorsun da Dış borcun neden bu kadar arttı. Merkez Parti olarak biz iktidarı hedefliyoruz. Bizim amacımız dükkanımızı iyi süslemek ve daha sonra da kumaşlarımızı iyi pazarlamak’ dedi.

12 EYLÜL VE KENAN EVREN

Çağlar Cilara’nın 12 Eylül ve Kenan Evren ile ilgili sorusuna Merkez Pati Genel Başkanı Karslı, ’Kenan Evren, gittiği her yerde kahraman gibi karşılandı. Kenen Evren’i övecek değil, 50’den fazla kişinin ölümüne, yüzlerce insanın işkence görmesine neden olan biri kişidir. Ancak İslam Dinin’de ölen kişinin arkasından konuşulmaz diye bir fetva var. O dönem de askere özellikle Kenen Evren’e baskı vardı. ‘Hadi ne zaman geliyorsunuz. Daha kaç gencin ölmesine bekleyeceksiniz’ gibi bir baskı vardı. Ama bakıyorum da o zaman baskı yapan kişiler şimdi saklanacak , kaçacak delik arıyorlar Kenen Evren ve diğer komutanlara evlerinde yemek verenler şimdi ise ortada yoklar. Biz insanlar öldükten sonra hesaplaşıyoruz. Güçlüyken o kişinin karşısına kimse çıkmıyor veya çıkmaya cesarate edemiyor. Öldükten sonra ve gücünü kaybettikten sonra ortaya çıkıyoruz. O zaman Kenan Evren ve Komutanları övenler ne dediler,’Korktuğumuz için yazdık’ dediler.

17/25 ARALIK

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, bir hukukçu olduğunu ve yıllarca hukukla mücadele ettiğini belirterek, sözü 17/25 Aralık operasyonuna getirdi. Başkan Karslı,’Herhangi bir mahkemenin verdiği kararı YOK hükmünde sayamazsınız. Mahkemenin verdiği kararı uygular, sonra karşı dava açarsınız.Ben aralarında Zekeriya Öz’ün de bulunduğu 4 Savcı ve bir hakimin mesleklerinden ihraç edilmelerine kesinlikle karşıyım. Böyle bir durum olamaz. Türkiye’de hukuk siyasetin peşine takılmış. Bunların yaptıkları bütün işler yanlış’ dedi.

TÜRKİYE 4 ÇEŞİT MEDYA VAR.

‘Yeni Siyaset’ programının yapım ve sunucusu Çağlar Cilara’nın Türkiye’de medya ile ilgili sorusuna Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Türkiye’de dört çeşit medya bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

‘Bugün Türkiye’de yazılı veya görsel olmak üzere dört çeşit Medya var. Bunların birincisi Havuz Medyası ki ben buna ‘Kanalizasyon ‘Medyası diyorum. Bu Medyanın ipi hükümetin yani iktidarın elinde. Onlar ne söylese bunlar onu yazar çizer. İkincisi ise Holding Medyası. Bu da pijamalı Medya, Başbakan tayin eder, hükümet düşürür hükümet kurar böyle bir tip medya. Üçüncü Medyanın ipleri ise başkalarının elinde ne tarafa çekersen oraya gider. Bir de Cemaatin Medyası var. Bunlar da diyorlar ki bizim gazeteleri okuyacaksın, bizim televizyonlardı yani kanalları izleyeceksin, biz ne söylesek onu yapacaksınız. Maalesef Türkiye’de böyle bir medya tipi var.

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, AKP iktidarın olmak için halka yoksulluk olmayacak, yasak olmayacak ve yolsuzluk olmayacak vaatlerini verdi. Ama ne oldu söylediklerini yapmadığı gibi bunlara bir de haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik ilave oldu. Ben diyorum ki, bugün var olan bir tek şey o da MERKEZ PARTİ, dediğini yapacak ve haksızlığa uğursuzluğa yol vermeyecek tek parti Merkez Parti’dir. Oy kullanılması gereken Parti iddia ediyorum MERKEZ PARTİ’ diyerek sözlerini tamamladı.