Merkez Parti Taksim’de “darbelere hayır” dedi

23 Mayıs 2018


Merkez Parti, Taksim Meydanı’nda düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”ne katıldı. Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın mitinge destek açıklamasının ardından alana akın eden partililer, cuntalara ve darbelere “hayır” dedi.
Türkiye siyasi tarihine kara harflerle yazılan 15 Temmuz kanlı darbe girişimine tepki olarak ülke genelinde gerçekleştirilen mitinglere Merkez Parti de katkı sağladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin organize ettiği, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılım sağladığı “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”nde siyasi parti bayrakları kullanılmadı. Yalnızca Türk bayrağı ve Atatürk resimlerinin kullanıldığı mitinge bayraklarını alarak gelen Merkez Partililer, Taksim Meydanı’nda 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, Cumhuriyet’e sahip çıkmak ve Demokrasi’nin gelişimine katkı sağlamak adına mitinge iştirak ettiklerini belirtti. Her türlü darbe ve darbe girişimine karşı göğüslerini siper etmeye hazır olduklarını aktaran Karslı, Türkiye’nin darbe dönemlerini geride bıraktığını, Demokrasiye sahip çıkmanın bir vazife olduğunu söyledi.