Merkez Parti yeni İstanbul il başkanı Asuman Süar iddialı konuştu

24 Mayıs 2018

Merkez Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı seçilen Asuman Süar İstanbul için iddialı konuştu.
Geçtiğimiz günlerde Merkez Parti İstanbul il Başkanlığı görevini üstlenen Asuman Süar İstanbul’u yeniden daha güçlü bir şekilde yapılanmaya gideceğini söyledi.

Merkez Parti İstanbul İl Başkanı Asuman Süar Merkez Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar parti içinde olduğunu belirterek Merkez Parti’nin İstanbul’da ilk kurulduğu günkü heyecanı tekrardan canlandıracağını belirterek “Merkez Parti’de kuruluşundan beri bulunmaktayım. İlk kurulduğu günkü heyecanı unutamam. Tüm arkadaşlarımızda inanılmaz bir heyecan ve hizmet aşkı vardı. Görevini üstlendiğim İstanbul İl Başkanlığı’nı tıpkı ilk kurulduğu günkü gibi heyecanla, daha da güçlü yapacağız.” dedi.

Öncelikli olarak yerinde oturan bir il başkanı olmayacağını sürekli ilçe teşkilatlarının yanında olacağını ve yeni projeler üreteceklerini söyleyen Süar tüm ilçe teşkilatlarının daha verimli çalışması için elinden geleni yapacağını belirtip,en kısa sürede Merkez Parti’nin İstanbul’da şahlanacağını söyledi.

Türkiye siyasetiyle ilgili düşüncelerini de paylaşan Asuman Süar, Türkiye’nin terör olaylarıyla anılan bir ülke haline gelmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, iktidarın ve muhalefet partilerinin sorunların üstesinden gelemeyecek hale geldiklerini belirtti.

Merkez siyasette alternatif arayışlarının bu günlerde daha da arttığını dile getiren Süar, Merkez Parti’nin yeni ve güçlü alternatif siyaseti üretebilecek bir felsefeye sahip olduğunu aktardı.

Merkez Parti’nin Türk siyasetinde yeni bir soluk olacağını söyleyen Süar sözlerine şöyle devam etti. “Zamanla vatandaşlarımız Merkez Parti’nin kuruluş felsefesini, nasıl bir ülke ve siyaset tahayyül ettiğini anlayacak, gün gelecek bize teveccüh gösterecektir. Ancak halkımızda doğru ve yanlışı ayırt edebilecek irade mevcuttur. Bu irade güçlü bir alternatif ortaya çıktığında tecelli edecektir. Merkez Parti bu alternatifi çıkaracak felsefeye ve vizyona sahiptir.”