Merkez Parti’den Şehit Aileleri Federasyonu’na Ziyaret

30 Mayıs 2018

Merkez Parti yöneticileri, Şehit Aileleri Federasyonu’nu ziyaret etti ve her zaman yanlarında olduklarını vurguladı. Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu,…

Merkez Parti yöneticileri, Şehit Aileleri Federasyonu’nu ziyaret etti ve her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.
Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Haluk Pirimoğlu, Uğur Aksöz ve Yaşar Asiler, Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse’ye makamında destek ziyaretinde bulundu. Başkan Yardımcısı Şükrü Elmas ve yöneticilerin de hazır bulunduğu ziyaret bir konuşma yapan Başkan Köse “Bizler maalesef yeterince sesimizi topluma duyuramıyoruz. Şu günlerde kendimizi ihanete uğramış gibi hissediyoruz. Bu ülkede bayrak indiren, vatanı bölmeye çalışan, ezanı susturmak isteyen hainler kadar itibar görmüyoruz. Ülkemiz bölünmeye doğru hızla ilerliyor. Ama şunu bilin ki, suç şu anki hükümette değil, bu hükümeti göreve getiren halkındır. Evlatlarımızın katilleri ile masaya oturuyorsanız, bize ne verirseniz verin nafile. Devlet bizlerin kutsal saydığı değerlerden taviz verdi. Bu hükümete hakkımızı helal etmiyoruz, haram zehir olsun” dedi.
Ziyarette Merkez Parti adına konuşan Uğur Aksöz ise “Sayın başkan şunu bilin ki, çocuklarımızın kanı yerde kalmayacak. İktidar olursak bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu hükümet dış güçler tarafından başımıza bela edilmiştir” diye konuştu. Daha sonra söz alan Haluk Pirimoğlu ise şöyle dedi :
“Sizler şunu bilin ki, cenneti ehlisiniz.Vatan için canını feda eden çocuklarımızın ailelerisiniz. Devlet, hükümet sizlere destek olmalı. Bölücülerle hareket etmek, masaya oturmak olmaz. Biz Merkez Parti olarak bu ülkeyi parçalatmayacağız. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. İnşallah iktidar olacağız ve bugün yapılanların hesabını soracağız. Merkez Parti’nin tüm birimlerinin kapısı sizlere açıktır.”
Öte yandan Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu da Federasyon’un anı defterine, “Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Hepsini minnetle ve şükranla anıyoruz. Sizlere sonuna kadar destek vereceğiz” diye yazdı.