Merkez’e arı gibi başkan

30 Mayıs 2018

Çukurova Bölgesi’nin en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Seyhan’a İlçe Başkanı Mahmut Hocaoğlu, deyim yerindeyse arı gibi çalışarak dur durak nedir bilmiyor. Hocaoğlu, unutulmaya yüz tutan ve insanların sadece işleri düştüğü zaman hatırladıkları İlçedeki Muhtar ve Emeklileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Özellikle Mahalle örgütlenmelerine hız veren Hocaoğlu, Merkez Parti’nin tanıtımı için ziyaretlerini de aralıksız sürdürüyor.Türkiye’nin en genç İlçe Başkanı olarak omuzlarına yüklenen sorumluluğun farkında olduğunu kaydeden Hocaoğlu, “Başta Genel başkanımız Abdurrahim Karslı, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve Adana kurucu İl Başkanı Adil Paşa’nın güvenlerini boşa çıkarmamak, vatanını seven bir evlatları olarak Milletimize karşı görevimizi yerine getirmek için durmadan çalışıyoruz” dedi.

Hocaoğlu, ilçe örgütünde görev bölümünü tamamladıktan sonra bütün ekibin alanlarında çalışmalarına başladıklarını keydederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hocaoğlu,Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği, Emekliler Derneği ve Türk Kamu Sen İl Başkanlığı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum örgütünü ziyaret eden Hocaoğlu, “Ülkemizde herkesimin büyük zorlukları var. İktidarın çevresinde kümelenmiş küçük bir azınlık dışında insanlarımız zor durumda.” diye konuştu.

DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI MUHTARDIR

Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Kaya ve Seyhan Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik’i ziyaretinde muhtarlığın önemine dikkat çeken Hocaoğlu:”Muhtar demokrasinin temel taşıdır. Millet ve Devlet arasında köprü görevi üstlenmektedir. Muhtarlar sadece seçimle gelen görevliler değil, aynı zamanda mahallelerinin, sokaklarının kanaat önderleri, yol göstericileridir. Muhtarlarımız bugün zor şartlar altında görev yapmaya çalışıyorlar. Merkez Parti iktidarında muhtarlık görevi yük olmaktan çıkacak. Muhtarlarımız hizmetlere aracılık etmenin mutluluğunu yaşayacaklar” diye konuştu.