Miraç Demirbaş “Türkiye tehlikeli sulara doğru yol alıyor”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Salı toplantılarının konuğu kurucu üyemiz, gazeteci, yazar siyasetçi Miraç Demirbaş oldu. Demirbaş “Türkiye tehlikeli sulara doğru yol almaya başlamıştır. Ülke elden gidiyor” dedi.
Parti Merkezi’nde yapılan ve çok sayıda dinleyicinin katıldığı toplantıda Türkiye’de siyasetin yasal kuralları ve AB sürecinde siyaset” konulu panelde konuşan Miraç Demirbaş şunları söyledi :

“Türk Devleti yerle bir edilip, delik deşik edilirken, hükümet ‘yeni şeyler yapılıyor’ diyor. Bakınız siyasetin tanımı içerisinde devlet yıkma çalışması yoktur. Yabancı güçlere toprak vermek yoktur. Bu konuda müzakere etmek dahi yoktur. Devletin şeklini ve rejimini değiştirmek yoktur. 90’lı yıllardan sonra Avrupa’dan gelen ajanlar milli değer ve bütünlüğümüzü sarstı. Maalesef Türk siyasetinde yer alanlar buna gözlerini yumdu..”
İktidarın Anayasa’daki değişiklikler konusundaki tavrını da eleştiren Demirbaş “İktidar diyor ki, millet bana yetki verdi, yıkarız da yaparız da. Anayasa’daki değiştirilemez hükümleri değiştireceklerini söylüyorlar. Bu nasıl zihniyet. Değiştiremezsin, değiştirirsen suç işlersin bunun cezası bellidir, vatana ihanete bile girer. Bu kafa ile ülke yönetiyorlar. Ülkemizde onlar dinimiz için çalışıyor diyen insan tipleri sahneyi doldurmuştur. Ege’de 15 adaya Yunanistan bayrak çekiyor, hükümetten tek bir ses çıkmıyor. Bunların hesabı ileride sorulacaktır. Türkiye tehlikeli sulara doğru yol almaya başlamıştır. Milli ve dini hayatımız, bayrağımız tehlikededir. Türkiye Cumhuriyeti dışarıda itibar kaybetmektedir” diye konuştu.
Gelinen noktada Türkiye’de herkesin siyaset yapma zorunluluğunun olduğunu da vurgulayan Miraç Demirbaş “Artık siyaset yapma zorunluluğumuz var. Bu bir vatan savaşıdır” dedi.