Monarşik yapıya, adım adım

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın Tümen, Ülkenin hızla Oligarşik yapıdan Monarşik Yapıya doğru gittiğine dikkat çekerek bu durumun artık katlanılmaz bir hal aldığını ve ilk seçimlerde halkın buna bir dur diyeceğini söyledi.

Ak Partinin bir ABD projesi olduğuna da dikkat çeken Tümen Sözlerine söyle devam etti.

”Bir ABD projesi olan AKP iktidarı BOP tasarısını adım adım hayata geçirirken, “ hava muhalefeti “ ifadesini bile muhalif olduğu için ortadan kaldırmak isteyen bir anlayışla “ iç güvenlik paketi “ adını verdiği monarşik bir uygulamayı gündeme oturttu.
Valileri bile monarşinin “ kadı “ sı haline getirecek bu sözüm ona “ iş güvenlik paketi “ ile valileri yasama, yürütme ve yargının tek temsilcisi yapacaktır. Jandarma ve polis teşkilatı hükümetin kolluk gücü olarak halkın en masum taleplerini bile şiddetle ezecektir.

Ortadoğu da toplumların yeniden şekillendirilerek, sınırların yeniden çizildiği projenin tökezlemeden yoluna devam edebilmesi için, olası muhalif seslere baştan engel koyarak sindirme politikasının bir aracı olarak gündeme getirilen bu “ iç güvenlik paketi “ korkunun dağları sardığının bir göstergesidir. Ancak “ korkunun ecele bir faydası yoktur. “ Hiçbir zorba yönetim, baskı ve zulümle görkemli saraylarında huzur bulamamıştır.”