”Muhabbetini kaybetmiş bir ülke kıblesini kaybetmiştir”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Adurrahim Karslı, Merkez Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın Tümen ve Merkez Parti İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir, KRT TV’de yayınlanan ‘Seçim Yarışı’ programına katıldılar. Yaklaşık 90 dakika süren programda, Türkiye’nin iç ve dış gündemi masaya yatırıldı.
Muzaffer Kendik’in sorularını yanıtlayan Karslı ve ekibi Merkez Parti’nin tertemiz bir parti olduğunu belirtirken Genel Başkan Abdurrahim Karslı ”Halkımız ve dünyanın ahını almadan, hırsız, katil diye nitelendirilmeden fikirlerimi arkadaşlarımla beraber özgürce söyleyebildiğim için ben zaten iktidarım. Şimdi hizmet için de yetki istiyoruz.” dedi.

Programın devamında Abdurrahim Karslı ve ekibi şu konalara değindi:

Sözü ilk alan Karslı ”Demokrasinin şenliği seçimdir ama bu yarışın adaleti olmalıdır. Partilerin ve düşüncelerin medya organlarında seçmenin huzuruna çıkma şansı engellenmiş durumda. Partilere verilen maddi destekte bellidir.

Halkımıza şu 5 soruyu soruyorum:

Ülkemizin adil yönetildiğine inanıyor musunuz?

Hukuk ve adaletin işlediğine inanıyor musunuz?

İstikrar ve gelişime mazhar olduğuna inanıyor musunuz?

İnanç değerlerimiz zarar gördü mü?

Merkez Parti bilime ve pozitif hukukun hükümlerine dayanarak milletin iyiliği için çalışacak. Kin ve nefret tohumları değil muhabbet tohumları atacağız. Muhabbetini kaybetmiş bir ülke kıblesini kaybetmiştir.”

Daha sonra söz alan Genel Başkan Yardımcısı Aydın Tümen ise merkez siyasetin Türkiye’de zayıfladığını belirterek ” Merkez siyasetiniz güçlü olmalı ki demokrasiniz işlesin. Aksi taktirde kamplaşma ve huzursuzluk oluşuyor. Biz Merkez Parti olarak bu zıtlaşmayı, kamplaşmayı sonlandıracağız. Kendi irademizle kurulmuş bir partiyiz, kendi iradesiyle kurulmuş tek partiyiz. Türkiye bize güvenin. Biz bunu yapacağız.” dedi.

İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir ise Merkez Parti’nin alanlarının önde gelen uzmanlarından kurulu olduğunu ve ekipleriyle Türkiye’yi muhasır medeniyetlerin önüne taşıyacak projelerin hazırlandığını kaydetti.

Abdurrahim Karslı bu projelere değinirken ”TOKİ’yi büyük şehirlerden kırsala göndereceğiz. Benim Horasan’da beraber büyüdüğüm ama şu an sıcak suyu olmayan, bizim gibi imkanlara ulaşamamış insanlarımıza hizmet etmesini sağlayacağız. Rant için değil, milletimiz için çalıştıracağız.” dedi.