Prof. Abdurrahim Karslı: ‘Yurtdışında hükümetimizin en iyi partneri IŞİD’dir’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı KRT TV’de yayınlanan ‘Haber Özel’ programında Çağlar Cilara’nın konuğu oldu. İçinde bulunduğumuz sıcak gündemle alakalı oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulunan Prof. Karslı AKP’nin terörü desteklediğini açıkladı.
Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

– PKK’nın temelinde dış güçler var
– IŞİD’in arkasında küresel güçler var
– AKP’nin arkasında da dış güçler var.

Bu projede herkes kendi üzerine düşen görevi ifa ediyor.
Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Sevr’in bugünkü versiyonudur. Hem Türkiye sınır ötesi operasyonlara girdi. Hemde sınır ötesindeki sıkıntılar ülkemizin içine girdi.

1970’li yıllarda Pakistan Afganistan için nasıl lojistik merkez idiyse, bugün Türkiye bütün terör örgütlerinin lojistik merkezi, toplantı yeri oldu. Beşar Esad gitsin diye ne kadar terör örgütü varsa destek verdik.

1 – Bütün terör örgütlerine kapımızı kapalı tutmamız lazım

2 – Ortadoğu’ya kapıları kapatmamız lazım. Savaştan kaçan mülteciler dahil.

3 – Tam Demokrasi ve hürriyete, yönümüzü Avrupa’ya dönmemiz lazım

– Her şeyin bir sınırı var devlet önce kendi halkını vatandaşını düşünmeli. Üç milyon Suriyeliyi aldık sorgusuz sualsiz şimdi biz acınacak duruma düştük.

– Doğru İslamiyeti öğrenmemiz ve halimizle ortaya koymamız lazım. Bizim İslam felsefemizle IŞİD ve Selefi geleneğiyle alakamızı kesmemiz gerekli.

– Yurtiçinde AKP’nin en yakın destekçisi HDP’dir dolayısıyla PKK’dır. Yurtdışında ise hükümetimizin en iyi partneri IŞİD’dir.