Prof. Dr. Abdurrahim Karslı: ‘Demokrasi ve Cumhuriyet için yapılan miting ve gösterileri destekliyoruz’

23 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ‘Demokrasi ve Cumhuriyet’ için yapılan miting ve gösterilere parti olarak destek verdiklerini açıkladı.
Toplumun her kesiminin katıldığı miting ve gösterilere, partililerin Türk Bayraklarıyla katılım sağlayabileceğini belirten Prof. Dr. Abdurrahim Karslı açıklamalarına şöyle devam etti:

Cumhuriyet ve Demokrasi için yapılan her türlü çağrıya destek oluruz.
Prof. Karslı, ‘Mitingler, toplantılar yapılacaksa sadece cumhuriyet ve demokrasi için yapılmalı ve biz Merkez Parti olarak tek partiye mal edilmemek kaydıyla Cumhuriyet ve Demokrasi için yapılan her türlü toplantıya her türlü çağrıya destek oluruz.

Bu gibi toplantılarda da; parti olarak, partinin bir örgütü olarak, istersek şahıs olarak çağrıların yanında olacağız. Hürriyet, demokrasi ve adalet için yani herkesin ortak derdi olan şeyler için vazifelerimizi yaparız.’ şeklinde konuştu.

‘Herkesin ortak derdi olan şeyler için vazifemizi yaparız’
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, ‘Herkesin derdine deva hürriyet, cumhuriyet ve adalettir.. Bu tarz toplantı ve gösterilerde ister parti olarak, ister partinin bir örgütü olarak, istersek şahıs olarak bu işlerin yanında olacağız.’

Şartımız bu toplantı ve mitinglerin hürriyet, demokrasi ve adalet için olması. Yani herkesin ortak derdi olan şeyler için vazifelerimizi yaparız.

İsterlerse parti amblemimizle isterlerse hiç bir şey taşımadan gidip destek oluruz, dedi..