Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan seçim sonrası ilk açıklama

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı seçim sonrası ilk açıklamayı resmi twitter hesabından yaptı.
Kıymetli arkadaşlar; Allah ne halk etmişse güzeldir. Herşeye bin şükür. Türkiyede her şey yeniden yazılacaktır. Yeniden Bismillah. Benim arzularım büyük oranda bu sonuçlarla karşılanmıştır. Bütün arkadaşlarıma tekrar çok teşekkürler. Bazı öğrencilerim soruyor, okula dönecekmisin diye. Ben mekteplerde, medreselerde anlattığımı halka anlattım, farklı bir şey anlatmadım. Kürsüde anlattıklarım öğrencilerimle sınırlıydı, şimdi anlattıklarımda sınır yok, bütün insanlık muhataplarım. Aslında geniş dairede anlatılmamış ve test edilmemiş bir fikir ise, ömründe ışığı hiç görmemiş ama insan gibidir. Dolayısıyla bu gerekliydi. Şimdi anlattıklarımı anlatmaya devam edeceğim.

Türkiyede siyaset daha önceden de söylediğim gibi yeniden şekilleniyor ve bizlere ihtiyaç var. En uçta olan, fikri Türkiye’de hiç bir derdi çözemeyecek olan insanların olduğu yerde benim fikrimi söylememem başlı başına bir sorumluluktur.

Arkadaşlarımla birlikte yeni bir koordine ve eksiklikleri tamamlayarak yola devam edeceğim… Bu seçimin tek başarılısı vardır, oda HDP’dir. Fakat bu parti açısından şimdi ciddi bir demokrasi sınavı başlamıştır. Bekleyip görelim… Bu seçimin kaybedeni ise başta AKP ve Türkiye olmak üzere herkestir. Bu seçimin proje partisi HDP’yi de milletçe beraber göreceğiz.

Eğer yeni seçilen vekiller samimiyse yemin töreninden sonra hemen RTE için Yüce Divana gönderme kararı almalıdır.

Yoksa onlarda kaybederler.

Türkiye’nin ihtiyacı olan hukukun işletilmesidir. Bu ise en baştan başlamalıdır. Yoksa meclis samimi olduğunu ispatlayamaz. Türk Milleti bu seçimde, despotizimden kurtulmak için herşeyi göze almıştır. “Defi mefasid, celbi menafiden evladır.” Mecellenin hukuk kuralı…