Prof. Karslı: ‘Bu mahkeme ile dört bakan beraat eder!’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, kendisinin daha önce de belirttiği gibi mevcut siyasi partilerin farklı bir siyaset amacında olmadıklarını söyledi.
Hangi üniversitede olduğu kesinleşmese de siyasetin yanında üniversiteye de geri dönüp eğitim vermeye devam edeceğini belirten Karslı’nın açıklamaları şöyle:

‘Huylu huyundan vazgeçmez misali herkes yine aynı oyununu oynuyor
Türkiye’de 8 Haziran’dan sonra siyaset yeniden yazılacak demiştim. Yalnız huylu huyundan vazgeçmez misali herkes yine aynı oyununu oynuyor. Halbuki hem siyasette önde olanlar hem de milletimiz bazı sorular sormalı ama bunlara doğru cevap araması gerekirken etrafına bakan yok. Milletin istikbalini ve geleceğimizi düşünmemiz, hukukun önünü açmamız ve hukukun doğru ve adil uygulanmasını sağlamamız gerekir.

Partilerin bir açık talepleri, bir de el altından ilettikleri talepleri var ki, bizim istikbalimiz için ciddi sıkıntılara yol açacak talepler.

Bu mahkemeyle olmaz, dört bakan beraat eder
Yargıya güven yeniden sağlanmalıdır. Dört bakan yüce divana gitsin diye talep ediyoruz, fakat ben şimdiden söyleyeyim bu mahkemeyle olmaz! Anayasa mahkemesi bu dört bakanı kısa sürede beraat ettirir ve ayrıca başarıları sebebiyle birer tane de plaket verir.

Bütün partiler AKP’siz hükumet düşünmelidir. Yoksa Türkiye ve Ortadoğu asla rahatlamaz. Partiler de söyledikleri ile ters düşmüş olurlar.

Mevcut eski partilerle Türkiye’de siyasette değişiklik yapamazsınız demiştim
Seçimlerden önce yüce milletime mevcut eski partilerle Türkiye’de siyasette değişiklik ve milletin menfaatine bir şey yapamazsınız demiştim. Kaç gündür yaşadıklarımız bunu bir daha ispat etti. Her geçen gün memleketimiz daha çok uçlara savrulmakta ve dertlerimiz çoğalmaktadır.

Bir üniversitede yine ders vereceğim
Kıymetli öğrencilerim siyasete devam etmekle birlikte, bir üniversitede yine ders vereceğim. Fakat bu üniversite neresi olur bilemem! Fakat ömrüm oldukça dar dairede öğrencilerime anlattıklarımı geniş dairede de bu millete anlatmaya, yani siyasete devam edeceğim. Eğer sınıfta anlattığım muhakeme hukuku hayatta yok ise, adalet, insaf ve ahlak hayatta yok ise sınıfta anlatıp durmaya gerek var mı? Tatbik edilmeyen bir ilmin, söylenmeyen bir doğrunun, uygulanmayan bir ilkenin, sizi rezil eden bir inancın, insana faydası olur mu? Adalet, hukuk, ahlak adına, bütün bu değerler yok edilirken, dar dairede avunmanın bir mantığı olur mu? Vicdanen rahatsız olunmaz mı?

AKP’nin içi de iyice karışmaya başladı
Abdullah Gül hamlelerine başladı. AKP’nin içi de iyice karışmaya başladı. Bekleyelim hakkımızdan hayırlısı… Yakında istifalar başlayacaktır. Yandaş medya durumu kurtarmaya çalışıyor. Fakat bu saatten sonra nafile. RTE bundan sonra partinin başına dönse de durumu kurtaramaz.

Bizler bunlardan faydalanmak değil, acımak ve ders almak zorundayız. Yoksa aynı duruma düşeriz.’